Jump to content
Joaszka

Gdzie W Miami Wynając Mieszkanie Dla Turystów ?

Recommended Posts

Znalazłam dość fajną miejscówkę w Miami Beach między 30-31 st , czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie lepiej się lokować For t Lauderdale ,Miami czy Miami Beach (w lutym - czy tam będzie pogoda " na plażę" ?) i czy ta droga łącząca Miami z Miami Beach jest płatna ? ( w Nowym Jorku zaskoczyły nas codzienne opłaty za Holland Tunnel i wolelibyśmy uniknąć takich niespodzianek w tym roku ) - dzięki wielkie

Pytasz gdzie lepiej - ale pod jakim wzgledem? Chcesz byc blizej klubow i rozrywki czy zalezy Ci na spokoju? Miami Beach jest gdzies tak pomiedzy wiec jak dla mnie dobra miejscowka, nie wiem jaki hotel wybralas, ale powinno byc ok. Pogoda w lutym dla miejscowych nie jest plazowa, ale dla turystow jak najbardziej (bedzie cieplo i slonecznie, ale woda w oceanie chlodniejsza niz np. teraz). Droga do Miami jest bezplatna.

Karola, na pewno South Beach z Art Deco District - czyli spacer wzdluz Ocean Drive az do bardzo ladnego South Pointe Park. Przy Ocean Drive - willa Versace (niestety mozna ja ogladac tylko z ulicy). Dodatkowo w tym rejonie Espanola Way i Lincoln Road (przy Lincoln warto zajrzec do Dylan's Candy Bar - kolorowego sklepu ze slodyczami nalezacego do corki projektanta Ralpha Laurena). Przy Washington i 8th swoj sklep maja siostry Kardashian, jesli interesuje Was popkultura ;) W South Beach generalnie jest ciezko z parkowaniem, ale jesli przyjedziecie w miare wczesnie to polecam ta lokalizacje: 25°46'58.5"N 80°07'59.8"W - tanio i w dogodnym miejscu. W Downtown (jesli chcecie uniknac kosztow to nie jedzcie Venetian Causeway, MacArthur Causeway jest bezplatna) polecam parking niedaleko American Airlines Arena - warto zobaczyc arene z zewnatrz i przejsc sie na poludnie do Bayfront Park - to taka turystyczna atrakcja z mnostwem knajp i sklepow, stamtad odplywaja tez wycieczkowe jachty, jesli bedziecie chcieli np. zobaczyc Star Island, na ktorej znajduja sie rezydencje wielu slaw. Z Bayfront Park mozna sie przejsc wzdluz rzeki Miami River Walk - jesli chcecie sie zaglebic w centrum miasta, bardzo przyjemna traska aczkolwiek bez jakichs zapierajacych dech w piersiach widokow. Sa jeszcze dwa polecane w Miami miejsca, w ktorych nie bylam - dzielnica kubanska i artystyczna dzielnica Wynwood. Wiem, ze w Maximo Gomez Park spotkacie grajacych w domino Kubanczykow, polecam tez pobliska restauracje i piekarnie Versailles - przepyszne jedzenie w dobrych cenach, a wystroj jak w polskich drinkbarach lat 70. ;) Mysle, ze jak na jeden dzien te dwa miejsca - South Beach i Downtown to dosc sporo, ale jesli macie dobra kondycje to polecam dodatkowo Bill Baggs Cape Florida State Park w Key Biscayne - piekne widoki i latarnia morska, na ktora mozna sie wspiac, przepieknie jest rowniez w Vizcaya Museum & Gardens. I to wlasciwie tyle - jesli masz jeszcze jakies pytania to pisz :)

Hej Nigella!

Ostatnio wybraliśmy się do Miami na cały dzień. :) Miałam Twój opis wydrukowany na kartce. :) Dzięki! Bardzo się przydał i dużo skorzystaliśmy z Twoich porad. :)

Zamieściliśmy nasze wrażenia, filmy i zdjęcia tutaj kierunekfloryda.com/spacer-wzdluz-ocean-drive-w-miami-beach i w kolejnych wpisach. :)

Dzięki jeszcze raz!

Odświeżam ten super temat:) 

Wielkie dzięki dla wszystkich za te cenne wskazówki. Planujemy (2 os , bez dzieci) pobyt na niecałe 2 tygodnie na przełomie kwietnia i maja. W planach było airbnb w miami ale teraz chyba zmiana  i może najpierw Fort kilka dni a później inne miejscówki? po 2-3 dni ? Czy może warto - jeśli będzie tanio wziąć cały pobyt w Fort Laud... i dojeżdzać autem w te wszystkie atrakcje opisane wyżej?:)

Jak z parkingami w Fort? Czy to będzie dobre miejsce wypadowe?

Auto chcemy zarezerwować dużo wcześniej - i z lotniska cena z ubezpieczeniem wychodzi 23usd/doba

I jeszcze dodatkowe pytanie :) Marzy nam się wycieczka na Bahamy - warto skorzystać z 1 dniowych czy lepiej popłynąć i zostać 2 dni z airbnb?

Jeszcze raz dzięki za super propozycje! Zwłaszcza te rzeki oraz krokodyle:))