Skocz do zawartości

Pełna Procedura Otrzymania Wizy Cr1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Właśnie dostaliśmy z mężem I-797C z USCIS i dopiero zaczynamy procedurę.

Czy ktoś życzliwy może opowiedzieć kolejne etapy? Wpisy z 2015 mogą być trochę przedawnione, zwłaszcza jeśli chodzi o terminy...

Czytałam link, który był przytoczonyw tym wątku, więc kompletnie zielona nie jestem. Ale najbardziej zakręcone dla  mnie jest:

- kto wypełnia jaki formularz (DS260, I864, itp), ja czy mój mąż w Stanach

- jakie są odstępy czasowe między kolejnymi wiadomościami z USCIS, przybliżone oczywiście

Dziękuję z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 7 miesięcy później...

No to już mamy całą papierologię za sobą, teraz tylko grzecznie czekamy na interview.

Aż muszę pochwalić nowy system elektroniczny CEAC: szybko, sprawnie, wszystko załatwiane przez osobiste konto dostępu, każda pierdołka do rozwiązania elektronicznie. Tfu, oby nie zapeszyć.

Jeśli to ma dalej tak pięknie wyglądać, to mam radę dla prawników imigracyjnych: przekwalifikujcie się czym prędzej, bo za chwilę nie będziecie potrzebni. Procedura stała się tak prosta, że  petenci będą sami procedować. 

Dla NVC zasłużone gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Poszukałam, poczytałam, ale w moim przypadku nadal mam pewne niejasności. Oczywiście jestem pewna, że gdzieś na forum znajdują się wszystkie odpowiedzi, ale nie mogę się do nich dokopać.

Sytuacja : Mąż Amerykanin - żołnierz US Army, stacjonujemy w Niemczech do września 2020, później wyjeżdżamy do Teksasu (mam nadzieję, że razem). Czas żeby ogarnąć wizę dla mnie. Docierają do mnie sprzeczne informacje czy nam w obecnej sytuacji wolno aplikować skoro mąż przebywa w Europie (jednak nadal pracuje dla USA i tam płaci podatki). Teoretycznie chyba możemy, a w praktyce w I-130 jest między innymi pytanie o podanie adresu, pod którym ja zamieszkam w USA - oczywiście jeszcze go nie znamy i długo nie poznamy. W takiej sytuacji nasza aplikacja będzie niekompletna. 

Wątpliwość nr 2, przeglądając to forum i czytając wszystkie instrukcje co należy wypełnić kilkakrotnie trafiłam na formularz G-325A, jednak gdy otwieram oficjalną checklist formularza I-130, G-325A nie pojawia się, czy to zostało zniesione ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Agi Si said:

Poszukałam, poczytałam, ale w moim przypadku nadal mam pewne niejasności. Oczywiście jestem pewna, że gdzieś na forum znajdują się wszystkie odpowiedzi, ale nie mogę się do nich dokopać.

Sytuacja : Mąż Amerykanin - żołnierz US Army, stacjonujemy w Niemczech do września 2020, później wyjeżdżamy do Teksasu (mam nadzieję, że razem). Czas żeby ogarnąć wizę dla mnie. Docierają do mnie sprzeczne informacje czy nam w obecnej sytuacji wolno aplikować skoro mąż przebywa w Europie (jednak nadal pracuje dla USA i tam płaci podatki). Teoretycznie chyba możemy,

Strona ambasady we Frankfucie [1] raczej jest dosc precyzyjna:

 The petition for family members is form I-130.

  • If you are assigned to Germany, you should file your petition with USCIS at the Consulate in Frankfurt.  You may file in person by mail only.  You can find instructions here.  The petition process will take 90 to 120 days.

Ba! Strona Field Office'u jest jeszcze dosadniejsza [2]:

... U.S. Military orders – Please do not wait until you are being reassigned to the United States to file the Form I-130, this will ensure your family can accompany you.

[1] https://de.usembassy.gov/u-s-citizen-services/military-families/

[2] https://www.uscis.gov/about-us/find-uscis-office/international-offices/germany-frankfurt-field-office

Co do adresu nie wiem, ale osobiscie wpisalbym przyblizony. Wiesz, ze Texas, a wiesz jakie miasto?

I-130A zastepuje G-325A w Twoim wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie. Już wszystko jasne.

Będziemy się starali o Fort Hood, ale to dopiero na początku 2020, myślę że szanse są 50/50. Ok co do tego adresu zapytamy się prawnika wojskowego, który jest na terenie bazy w Niemczech. 

Jeszcze raz dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...