Skocz do zawartości

Ślub w Polsce czy w USA????


oollaam

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich!

mój chłopak jest obywatelem amerykańskim i poważnie myślimy o ślubie w przyszłym roku. jednakże nie wiemy na którą opcję się zdecydować. Ubieganie się o wizę K i ślub w USA czy też jego przyjazd do Polski i ślub tutaj, a potem staranie się o wizę i wyjazd. Co jest lepsze z proceduralnego punktu widzenia? Która opcja jest szybsza i łatwiesza i daje większe szanse na powodzenie.

Dodam jeszcze że w tym roku starałam się o wizę turystyczną żeby go odwiedzić w trakcie wakacji, bo został mi jeszcze rok studiów i chcę je skończyć przed wyjazdem do USA na stałe, ale wizy nie dostałam... :-(

z góry dzięki za wszelką pomoc i rady.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chlopak ma obywatelstwo polskie jednoczesnie to mysle ze szybciej byloby gdybyscie wzieli slub w Polsce. Natomiast jezlei ma tylko obywatelstwo amerykanskie to radze starac sie o wize K1.

Ostatnio mojego znajomego zona (obywatelka usa i polski) zlozyla petycje w Polsce na meza (slub byl zawarty w Polsce) i sprawa trwala 3 miesiace. Skroca sie o okres czekania az dokumenty przyjda z usa . Radze zadzwonic na do ambasady w Warszawie

tel 6251042 w godz. 10-12 lub 14-16 jest to sekcja wiz imigracyjnych i tam mozna sie wszystkiego dowiedziec. Dodam ze ciezko sie tam dodzwonic. A propo zalatwiania juz w usa formalnosci to nie mam pojecia przy ktorej wizie jest mniej zalatwiania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...