Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Krzysiek Kaczala napisał:

Po co składać wniosek o SSN?. Przecież podczas wypełniania ds-260 był punkt do odznaczenia : Do You want the Social Security Administration to issue a SSN and a card? I następny punkt ... Do You authorize.... ble ble. Jeśli zaznaczyłaś Yes to czekaj te dwa , trzy dygodnie po przekroczeniu granicy. Jeśli nadal po tym czasie nie będziesz miała SSN to wtedy możesz udać się do właściwego urzędu by się przypomnieć ( przynajmniej tak ktoś radził tutaj na forum ). :)

Krzysiek, niestety w praktyce bywa różnie. U mnie GC przyszły w terminie, SSN nie dotarł do dzisiaj (mija 5 m-cy). Wizyta rodziny w SSA nic nie wniosła, pomimo, że prosili jedynie o sprawdzenie w systemie i ewentualne popchnięcie procedury. Pani urzędniczka poinformowała, że muszę się stawić osobiście i tyle :wacko: 

Jest to niestety strasznie upierdliwe, ponieważ bez SSN nie mogę zdać i wyrobić prawa jazdy, nie mogę wyrobić ID stanowego a bez tego nie kupię samochodu  :blink: Jednym słowem: schody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
43 minuty temu, stars & stripes napisał:

Krzysiek, niestety w praktyce bywa różnie. U mnie GC przyszły w terminie, SSN nie dotarł do dzisiaj (mija 5 m-cy). Wizyta rodziny w SSA nic nie wniosła, pomimo, że prosili jedynie o sprawdzenie w systemie i ewentualne popchnięcie procedury. Pani urzędniczka poinformowała, że muszę się stawić osobiście i tyle :wacko: 

Jest to niestety strasznie upierdliwe, ponieważ bez SSN nie mogę zdać i wyrobić prawa jazdy, nie mogę wyrobić ID stanowego a bez tego nie kupię samochodu  :blink: Jednym słowem: schody.

:o A co w takim przypadku z pracą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

hi!

Ja rozpocząłem pracę na miejscu nie mając jeszcze numeru SSN, ale donieść musiałem jak najszybciej. Wydaje mi się, że 5mcy czekania na numer to strasznie długi okres czasu szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że załatwianie wielu podstawowych spraw wymaga posiadania SSNu. Mój SSN był gotowy po niecałym tygodniu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...