Skocz do zawartości

Wiza Dla Żony Obywatela Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Ale zdajesz sobie sprawe ze jako obywatel masz obowiazek rozliczania sie z IRSem z dochodu gdziekolwiek na swiecie ? Jakiekolwiek pomysly na sponsorowanie zacznij od wyslania rozliczenia podatkow za ostatnie 3 lata... I zajrzyj do paszportu, gdzies pod koniec jest wyraznie napisane...

Chyba że w PL zarobiłeś na tyle mało że z obowiązku rozliczenia z IRS zostaniesz zwolniony. Osobiście mam taką sytuację i nie musiałem do IRS wysyłać rozliczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Obywatel czy stały rezydent nie musi słać podatkowych deklaracji, jeżeli nie jest winien w USA podatków, co dzieje się przeważnie wtedy, gdy przychód jego rodziny jest niższy od sumy standardowej ulgi (standard deduction) oraz osobistego odpisu (personal exemption). Limit ten zależy od sytuacji rodzinnej, od liczby osób na utrzymaniu oraz od wieku, a ponadto jest corocznie waloryzowany. Emerytura Social Security nie podlega opodatkowaniu dla umiarkowanie zarabiających. Jeżeli pan Grzegorz jest żonaty, to nie musi słać podatkowej deklaracji do IRS, jeżeli wraz z żoną zarabiają poniżej $20,000 rocznie (w 2014r., co daje ponad 60,000 złotych, bo dolar zwyżkuje). Jeżeli pan Grzegorz ma na utrzymaniu dzieci, to limit podnoszony jest o $3,950 na każde z nich (standard deduction)."

To wyczytałem w necie. A tu link do artykułu: http://kurierplus.com/2015/03/441/amerykanskie-podatki-gdy-pracujesz-w-polsce/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...