Jump to content
Sign in to follow this  
aga491

Zmiana Statusu

Recommended Posts

Witam.

Obecnie jestem w USA na wymianie studenckiej (wiza J1) i zostaję na cały rok akademicki do końca maja. Czy jest możliwość zostania po zakończeniu programu na wakacje na W&T? Jak mogę przedłużyć lub zmienić status wizy? Ile to potrwa i jak bardzo to jest skomplikowane. I najważniejsze.Jakie są z tym koszty związane?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam.

Obecnie jestem w USA na wymianie studenckiej (wiza J1) i zostaję na cały rok akademicki do końca maja. Czy jest możliwość zostania po zakończeniu programu na wakacje na W&T? Jak mogę przedłużyć lub zmienić status wizy? Ile to potrwa i jak bardzo to jest skomplikowane. I najważniejsze.Jakie są z tym koszty związane?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

1. Nie za bardzo, bo watpliwe aby ktorakolwiek organizacja wydala Ci nowe dokumenty do J-1 na W&T bez powrotu do kraju. Ja nie znam takich przypadkow.

2. Przedluzyc mozna, ale zalezy to od tego jaka masz wize J-1, bo jest kilka rodzajow i maja rozne obwarowania/ograniczenia.

3. Zmienic status mozesz - odpowiednia forma, odpowiednie dokumenty i uzasadnienia => wszystko idzie do immigration, oni podejmuja subiektywna decyzje. Dodam, ze latwe to nie jest, ale jest mozliwe. Najpopularniejszy jest status turystyczny, najczesciej na 6 miesiecy.

4. Tego nikt nie wie ile to potrwa - moze byc miesiac, moze byc pol roku. Zalezy od urzedu, od urzednika, ktory sprawdza dokumenty, od tego czy bedzie RFE itd. Tak, jest to nieco skomplikowane, ale do przejscia. :)