Jump to content
Sign in to follow this  
Immunity

Obywatelstwo Angielskie.

Recommended Posts

Czy chcąc osiedlić się i żyć w Stanach Zjednoczonych, posiadając brytyjskie obywatelstwo daje mi jakieś możliwości w porównaniu do polskiego? Mam jakieś większe szanse, czym to się różni?

Bardzo zależy mi na odpowiedziach a w internecie znalazłem informacje z lat 2011 - 2012, więc jestem do tyłu a mogło się dużo zmienić. Dziękuję.

Czy chcąc osiedlić się i żyć w Stanach Zjednoczonych, posiadając brytyjskie obywatelstwo daje mi jakieś możliwości w porównaniu do polskiego? Mam jakieś większe szanse, czym to się różni?

Bardzo zależy mi na odpowiedziach a w internecie znalazłem informacje z lat 2011 - 2012, więc jestem do tyłu a mogło się dużo zmienić. Dziękuję.

Niczym.

• Upvote 1

Czy to nie jest tak, że między USA a Anglią jest ruch bezwizowy? Czy to dotyczy tylko wiz turystycznych?

Oczywiście tylko w ruchu turystycznym i biznesowym.

• Upvote 1

Obywatelstwo brytyjskie ani jakiekolwiek inne nie daje Ci zadnych mozliwosci osiedlenia sie w USA.

Szanse kazdy ma takie same czyli mozna powiedziec zerowe, jedyny sposob to slub z obywatelka lub loteria

• Upvote 1

Oczywiście tylko w ruchu turystycznym i biznesowym.

Dziękuję. Pytam ponieważ znajomy mieszkał w Illnois przez 3 lata na GC (rodzina tam złożyła petycję i otrzymali z tego co mówi) i po tym czasie miał taką sytuację, że wrócił do Polski i siedzi tutaj 5 lat. Z tego co mówi mógł opuścić USA maksymalnie na rok i teraz nie wie czy może w ogóle wrócić. Jak uważacie? Czy znajomy mając obywatelstwo USA może w jakikolwiek sposób ułatwić nam możliwość dostania się do USA i próby osiedlenia tam?

Obywatelstwo brytyjskie ani jakiekolwiek inne nie daje Ci zadnych mozliwosci osiedlenia sie w USA.

Szanse kazdy ma takie same czyli mozna powiedziec zerowe, jedyny sposob to slub z obywatelka lub loteria

Kiedy jest najbliższe losowanie? Można prosić o jakieś informacje, nakierować mnie do stron? Dziękuję.

Czym się różni Green Card od wizy turystycznej? GC jest na 10 lat i można na niej właściwie wszystko tak?

Wszystkie odpowiedzi masz w dziale "Zielona Karta"

W skrocie majac Green Card masz prawo stalego pobytu w USA (mozesz legalnie pracowac, mieszkac, studiowac). Majac wize turystyczna mozesz legalnie pozwiedzac kraj do 6 miesiecy max.

• Upvote 1

Dziękuję. Pytam ponieważ znajomy mieszkał w Illnois przez 3 lata na GC (rodzina tam złożyła petycję i otrzymali z tego co mówi) i po tym czasie miał taką sytuację, że wrócił do Polski i siedzi tutaj 5 lat. Z tego co mówi mógł opuścić USA maksymalnie na rok i teraz nie wie czy może w ogóle wrócić. Jak uważacie? Czy znajomy mając obywatelstwo USA może w jakikolwiek sposób ułatwić nam możliwość dostania się do USA i próby osiedlenia tam?

Nie ma mozliwosci jakiejkolwiek pomocy jezeli to tylko znajomy. Poza tym znajomy porzucil rezydencje - moze probowac wrocic ale sa duze szanse ze zostanie wyslany na drzewo. I ruch bezwizowy w kazdym jednym przypadku oznacza tylko i wylacznie ruch turystyczny i biznesowy, w dodatku z silnymi ograniczeniami w porownaniu do wiz.

• Upvote 1