Skocz do zawartości

Przesyłka Z Polski Do Usa - Poczta Polska


Aslan

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym przesłać 3 złote łańcuszki do USA. Trochę się obawiam, że mogą zginąć i stąd pytanie: czy ktoś wysyłał małe wartościowe rzeczy listem priorytetowym poleconym za granicę z potwierdzeniem odbioru i ubezpieczeniem? Jest taka opcja w PP. Porównywałam kurierów, ale przesyłki są duuuużo droższe niestety.

Koleżanka do której mam to wysłać mówi, że u niej kurier i listonosz to nigdy nie czekają ani nie dzwonią przed przyjściem (tak jak u nas do rąk własnych kurier dostarcza) i nie chciałabym żeby rzucił to po prostu do skrzynki (takiej przed domem) albo jeszcze lepiej rzucił na wycieraczkę przed domem (bo tak też mówiła, że się zdarza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat wysylalam dokumenty poleconym do USA. Listonosz pod wskazanym adresem zostawil awizo i koperta byla do odebrania na poczcie. Ale ja bym sie jednak bala, ze z taka zawartoscia zginie gdzies po drodze. Dluga droga takiego listu, zawsze moze trafic na kogos kto ma lepkie rece. ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie koleżanka mieszka. Mi pod drzwiami zostawiają dużo bardziej wartościowe rzeczy niż łańcuszki... Generalnie to jest standard w normalnych miejscach.

Koleżanka jest spod Chicago, mieszka w spokojnej nowej dzielnicy i może jak to rzucą pod drzwi to nikt nie weźmie skoro to norma.

Chyba, że powiem jej żeby siedziała przez 3 dni w domu i polowała na listonosza :)

Sprawdź najpierw czy Pocztą Polską możesz wysłać złoto.

Właśnie sprawdziłam, że nie mogę złota, ale kurcze to 1,25 gr - może nikt nie zauważy. Chyba wyślę każdy oddzielnie w małym pudełku i kopercie bąbelkowej. Nie mam innego wyjścia.

A tak nawiązując do tematu kuriera. Dlaczego oni tak rzucają to pod drzwi? Czy to tylko w Polsce jest taka opcja? Mi się wydawało, że kurierem to wysyła się po to żeby być pewnym, ze dojdzie i dostanę to do ręki. A kto później odpowiada za zaginięcie towaru? Dziwne to jest trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma wyjść? Zadowolenie odbiorcy. Zapakuj w porządną kopertę z bąbelkami, wrzuć do środka jakieś kartki świątecznie i nadaj jako normalny rejestrowany list. Do momentu wylotu z Polski list sprawdzisz na stronie poczty, a później już polecam przenieść się na śledzenie przesyłki na stronie USPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...