Skocz do zawartości

Wasze Powroty Do Polski


keeway

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to w ogole tutaj nie ogarniam tego systemu emerytur. Gadalam juz z moim tesciem chyba z 5 razy na ten temat i dalej nie czaje. Na szczescie (lub nie) pozostalo mi jeszcze mnostwo lat pracy - moze do tego czasu ogarne co sie dzieje :D

Alez on jest bardzo prosty i sprawiedliwy - w uproszczeniu - jak nie odlozysz, to nie bedziesz miala (pominmy SS milczeniem). Mozesz te pieniadze odkladac pod poduszke, mozesz je odkladac na konto 401k jezeli pracodawca takie oferuje i wtedy sa one zwykle inwestowane (i pomnazane - lub wrecz przeciwnie - zaleznie od stanu rynku i jak i w co zostaly zainwestowane) lub inne opcje (IRA, Roth IRA). Kluczowy koncept jest taki ze oszczedzasz samemu, z _wlasnej_ pensji i dalej cos z tymi pieniedzmi robisz.

Nie jest to tak rozne od Zusu bo te pieniadze tez ida z pensji, tyle ze tam nie ma sie zadnego wyboru i nie ma to nic wspolnego z jakimkolwiek oszczedzaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

  • Odpowiedzi 73
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Just now, Ewunia123 said:
On 8/3/2016 at 4:11 AM, andyopole said:

W dzisiejszych dolarach wyszło mi 1284.00

Do tego dojdzie 25 lat pracy w Polsce i ponad 5 w UK.

Na chleb ze smalcem wystarczy.

Ja sobie tez zrobilam to wyliczenie, ale ten system nie bierze pod uwage ile lat sie dotychczas przepracowalo. Ja mam tylko 7 lat pracy w USA, a on mi wyliczyl jakbym pracowala od 20 roku zycia, lub cos w tym rodzaju. Czy mam racje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...