Skocz do zawartości

Pytań Kilka O Miasta Minnesoty


Eridanus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam na imię Przemek. Od dwóch lat wraz z żoną rozmyślamy na temat emigracji do USA.

Poczyniliśmy już pierwszy krok aplikując w loterii DV2017, zobaczymy co będzie. Zaznaczę, że nie jestem osobą która wysłała aplikację i napala się na wyjazd. Jak trafimy to pojedziemy, jak nie to spróbujemy znowu w październiku i tak sobie będziemy próbować , ale bez spiny. Nie chcemy wyjeżdżać za chlebem bo tu w Polsce źle nam nie jest. Oboje pracujemy, nawet nie najgorzej zarabiamy, mamy dom, dodatkową działkę budowlaną i 2 mieszkania które wynajmujemy. Po prostu potrzebujemy zmiany otoczenia i mentalności ludzi - Europa odpada, byliśmy i podziękujemy :)

Ale do rzeczy. Chcąc się lepiej przygotować szukam ewentualnych miejsc do osiedlenia. Mam znajomych w Chicago, ale wolałbym się trzymać z daleka od tak dużej Polonii. Będąc z wizytą wakacyjną u tychże znajomych trochę zwiedzaliśmy i do gustu przypadł nam stan Minnesota.

Niestety jak to bywa w czasie wycieczek nie da się dobrze poznać danego regionu. Dlatego zwracam się do was drodzy forumowicze o informację na temat dwóch miast które rozważam. Są to Minneapolis i Duluth.

- Interesują mnie głównie informacje na temat dobrych dzielnic do zamieszkania, z dobrymi szkołami(mamy 2 małych dzieci) i w miarę dobrą komunikacją.

- Jeśli ktoś się orientuje jak wygląda temat pracy w logistyce, czy jest na to zapotrzebowanie będę wdzięczny. Mam w tym temacie spore 8-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym. Przeglądając Craigslist widziałem sporo interesujących ofert, ale wiem od znajomych, że na tej stronce jest też sporo Scamu.

- Jak koszty życia w porównaniu do Illinois.

- Jakieś fajne miejsca do zwiedzania godne polecenia.

- jak wygląda Polonia w tych miastach

- ew. wszystkie inne poradyJ

Wiem, że dla kogoś te pytania mogą się wydawać zadawane za szybko, skoro jeszcze nie mamy Wiz, ale jestem osobą która musi wszystko mieć przemyślane i zaplanowane wcześniej, a nie na wariata. Poza tym w przypadku ew. wygranej w DV będę miał bardzo wiele spraw do zamknięcia w Polsce i nie chcę jeszcze myśleć gdzie w końcu jechać.

Dziękuję za ew. zainteresowanie się moim tematem i pozdrawiam J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chicago i okolicach wszedzie sa Polacy. W Oak Park znam co najmniej 10 rodzin (polskich oraz polsko-amerykanskich), a to na pewno nie wszystkie biorac pod uwage, ze nie poznalam jeszcze Jackie :) ponadto jest nawet grupa na FB zrzeszajaca polskie rodziny z Oak Park I River Forest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chicago i okolicach wszedzie sa Polacy. W Oak Park znam co najmniej 10 rodzin (polskich oraz polsko-amerykanskich), a to na pewno nie wszystkie biorac pod uwage, ze nie poznalam jeszcze Jackie :) ponadto jest nawet grupa na FB zrzeszajaca polskie rodziny z Oak Park I River Forest...

Trzeba szukać. Mieszkam tu już ponad 7 lat i język polski zdarzyło mi się usłyszeć może z dziesięć razy, z czego osiem to byli bezdomni Polacy przywiezieni do szpitala w którym pracuję ;) Oak Park nie ma takiego skupiska Polaków jak np. Des Plains czy Roselle, gdzie są polskie sklepy i co druga dziewczynka ma na imię Nicole ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skupisko nie, ale jak najbardziej sa :)

Polacy są wszędzie, nawet na Madagaskarze ;) bo my emigrancki naród przecie. Autory wątku pyta o skupiska (a raczej brak) Polonii. W Oak Park ich nie ma. Na pewno jest ich więcej w Minneapolis, o które OP pyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OP - zawracasz sobie glowe masa niepotrzebnych szczegolow. w Minneapolis jest przede wszystkim k*****o zimno w zimie i zwykle masa sniegu. Kiedys w maju lecialem przez MSP do Minot, ND i padal normalny snieg (a dokladnie byla spora sniezyca). Komunikacja ??? Odrob prace domowa jezeli chodzi o US. W miejscach gdzie jest komunikacja to raczej nie chcesz mieszkac. Brat zony mieszka w Lakeville, MN a pracuje w Minneapolis. Sensowna okolica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor postu nie zdaje sobie po prostu sprawy jak olbrzymie jest Chicago I jego przedmiescia. Nie jego wina, ja tez tego nie wiedzialam. Sa miasteczka gdzie sa skupiska a sa takie gdzie Polakow jest mniej. Wybor lokalizacji jest OGROMNY. Poznales tylko mala czesc Chicago I akurat bylo to skupisko Polonii. Polacy sa wszedzie, ale w niektorych lokalizacjach jest ich wiecej w innych mniej.

Po pierwsze to najpierw wygraj a potem sie zastanawiaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...