Skocz do zawartości

Cr1 A Zakaz Wjazdu Do Usa


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Sly6 no wlasnie dlatego mnie to dziwi bo my mielisky mozliwosc waiver po rozmowie w ambasadzie i moj maz mieszkal wtedy w polsce i mial polskie obyeatelstwo. Teraz on jest w usa a ja tu i czekam na rozstrxygniecie waiver. Dlacaego u ruferka jest inaczej?

Każda sytuacja jest inna, nie znasz szczegółów, ciężko porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja zona moze miec obywatelstwo amerykanskie, ale ma takze obywatelstwo polskie, jest teraz w Polsce. Wiec jedyny twoj zwiazek z krajem USA -- twoje malzenstwo -- nie jest istotne: nikt was nie rozlacza, jestescie razem, z wlasnej decyzji oboje wrociliscie do Polski, kraju gdzie ty i zona jestescie obywatelami.

Sadze, ze moznaby wymyslec jakis hardship w wypadku powrotu zony do USA, hardship spowodowany twoja nieobecnoscia tam. Niestety, klamiac sam dales ambasadzie powod dlaczego nie powinni wam ufac. Zona moze wrocic do USA, ale ambasada moze stwierdzic ze rownie latwo moglibyscie oboje zostac w Polsce i ten hardship stworzyliscie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie hardship jak ona teraz na rok wyjedxie a jest w 4 miesiacu ciazy...kurcze moze powinienem zadzwonic jutro do ambasady i upewnic sie czy konsul nie pomylil sie z tym ze nie moge pisac odwolania. Wiem ze waiver niczego nie gwarantuje ale moze jakims cudem???

Cuda sie zdarzaja.

Konsul moze nie dac rekomendacji na waiver - byc moze to chcial Wam powiedziec.

PS. Gdyby kazdy mezczyzna dostawal waiver, bo zona jest w ciazy to mielibysmy jakies 50% wiecej zatwierdzonych petycji. Sa 2 pojecia: hardship i extreme hardship. Urzednicy, niestety, wiele przypadkow biora w kategorie zwykly hardship. Extreme hardship ma swoje wytyczne.

W przypadku waivera patrzy sie na to od czego jest owy waiver. Jesli byles w USA nielegalnie, bo przesiedziales wize - patrza inaczej; jesli miales wize K, ozeniles sie nie z ta osoba, ktora Cie sciagnela, pobyles dluzej niz mogles, teraz chcesz dostac pobyt staly - patrza inaczej; jesli przybyles do USA nielegalnie, wyjechales, ozeniles sie w Polsce, klamales w aplikacji i w stosunku do urzednika imigracyjnego (konsula), a zona tak naprawde jest w Polsce - bedzie patrzone jeszcze inaczej.

Moje myslenie jest takie: to nie tak, ze konsul powiedzial, ze nie wolno Ci sie starac o waiver - konsul zapewne dal Ci do zrozumienia, ze patrzac na caloksztalt sprawy, i majac na wzgledzie sprawy, ktore konsul widzial wczesniej, prawdopodobienstwo waivera jest niesamowicie znikome.

Twoja zona moze miec obywatelstwo amerykanskie, ale ma takze obywatelstwo polskie, jest teraz w Polsce. Wiec jedyny twoj zwiazek z krajem USA -- twoje malzenstwo -- nie jest istotne: nikt was nie rozlacza, jestescie razem, z wlasnej decyzji oboje wrociliscie do Polski, kraju gdzie ty i zona jestescie obywatelami.

Sadze, ze moznaby wymyslec jakis hardship w wypadku powrotu zony do USA, hardship spowodowany twoja nieobecnoscia tam. Niestety, klamiac sam dales ambasadzie powod dlaczego nie powinni wam ufac. Zona moze wrocic do USA, ale ambasada moze stwierdzic ze rownie latwo moglibyscie oboje zostac w Polsce i ten hardship stworzyliscie sami.

Prosto, pieknie i na temat.

Czyli na waiver szanse sa takie jakie sa...

Sly6 no wlasnie dlatego mnie to dziwi bo my mielisky mozliwosc waiver po rozmowie w ambasadzie i moj maz mieszkal wtedy w polsce i mial polskie obyeatelstwo. Teraz on jest w usa a ja tu i czekam na rozstrxygniecie waiver. Dlacaego u ruferka jest inaczej?

Bo ma inna sprawe. Totalnie inna sprawe.

Czyli nie mam mozliwosci na waiver bo moja zona jest tez obyeatelka polska i mieszka teraz w polsce? Sytuacja sie komplikuje bo ona ze wzgledu na prace wyjechac teraz mosi na rok do usa i co teraz? Czy myslicie ze to cos zmieni?

Sa rodziny, gdzie w USA mieszka maz i 3 dzieci.... a mama poza Stanami czeka na waiver... To co opisujesz to hardship, Ty chcesz udowodnic extreme hardship.

Nie do konca rozumiem czemu konsul mialby tak Ci powiedziec/napisac. Jezeli masz bana, i dostales denial aplikacji o wize imigracyjna, nastepnym krokiem jest I-601. Tak jak juz napisalem, zapoznaj sie z immigrate2us.net, forum poswiecone glownie sprawom o waivery.

Material misrepresentation to jest ban dozywotni. Mozesz sprobowac ubiegac sie o wize za 8 lat i zobaczysz czy dostaniesz czy nie. I-601 to jest waiver of inadmissibility dla imigrantow.

Konsul ma ostatnie slowo... My mozemy tylko sie zastanawiac, ale konsul mogl, i mial pelen do tego prawo, dac mu tylko zakaz na iles lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daliscie mi wszyscu duzo do myślenia: paragrafy które mam zapisane w odmowie to:

212 (a)( 6)( C) (1) misrepresentation 9odmowa ze wzgledu na złożenie fałszywych dokumentow lub oświadczeń

212 (a) (9) (B) aliens who were unlawfully present in the US ( odmowa ze wzgledu na nielegalny pobyt w usa (długopisem wpisane do may 2022))

inne: 212 (A) (2) ©(1)

zadnych fałszywych dokumentów nie przedstawiałem tzn napisałem ze pracowaem w jakijs firmie (trzeba byo podac miejsce pracy przez ostatnie (nie pamietam 5 czy 10 lat) ale zadnych falszywych zaswiadczen ani nic takiego. prawdziwe zaswiadczenie o niekaralności itd (przynajmniej tu nie byłem głupi)

zdaje sobie sprawe że zona w ciąży to zaden hardship. czy myslicie jednak ze znajde adwokata który jest to w stanie poprowadzić? moze ktos teraz po paragrafach to rozszyfruje bo widze ze tu mądre głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...