Skocz do zawartości

Mam pytanie dotyczące wizy dla 17latka!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! :)

Mam małe pytanie. Mam 17 lat i zamierzam starać się o wize. Mam w Chicago siostre i szwagra, no i mam zamiar ich odwiedzić. Czy w konsulacie w Krakowie muszę stawić sie z mamą i tatą? Czy mogę przyjść na rozmowę z mamą i z potwierdzeniem notarialnytm taty. Tata nie może sie stawić w konsulacie osobiście z przyczyn zdrowotnych. Co o tym sądzicie? Prosze o odpowiedź. Pozdrowienia. Łukasz z Krosna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Łukaszu! :)

"Obowiązkowo na rozmowę z konsulem muszą stawić się obydwoje rodzice dzieci do 16 roku życia, przedstawiając swoje dowody odobiste, paszporty oraz odpis zupełny aktu urodzenia dziecka." - Ty masz lat 17, problem rozwiazany.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Chomik za szybką odpowieź.

Jeśli nie muszę przychodzić z mam i tata rozem no to musze mieć potwierdzenie notarialne o zgodzie taty.Noi jake mam szanse w dostaniu wizy.Uczę sie w technikum no to chyba spoko,zaproszenie bede miał,powiem, konsulowi ze jade pozwiedzać podszlifować jezyk i zobaczyć siostrzeńca.Siostra i szwagier są juz tam 3 lata i wylosowali green card.Chciałbym pojechać z rok na 3 miesiące na zarobek do siostry,no ale tego konsulowi nie powiem:)

Co o tym sądzicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam 17 lat. Bylem w konsulacie z mama. Podeszlismy tylko do okienka na jakies 30 sekund. 3 szybkie pytania do mamy, ja sie nie musialem nawet odzywac. Potem uslyszelismy tylko "prosze przejsc do biura DHLu" i tyle :) Wazne by miec usmiech na twarzy i wszystko bedzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam 17 lat. Bylem w konsulacie z mama. Podeszlismy tylko do okienka na jakies 30 sekund. 3 szybkie pytania do mamy, ja sie nie musialem nawet odzywac. Potem uslyszelismy tylko "prosze przejsc do biura DHLu" i tyle :) Wazne by miec usmiech na twarzy i wszystko bedzie OK.

ale dobrze! mnie jako 16 latka to maglowala - i moja mame tez. ;-) juz mi miala odmowic, jak tu nagle moja mama wyciagnela swoja sluzbowa legitke - i babina zdolala juz tylko z siebie wydusic - "na jak dlugo chcesz wize i jak ja odbierzesz?" ..... a ja mlody i przyglupi.... "ja tylko chce tam na te 5 tyg jechac!" ;):lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za Posty!!!

Mam pytanie do Moodego.Jak byłeś z mamą to miełeś potwierdzenie notarialne taty noi czy byłeś w ambasadzie w Warszawie czy w konsulacie w krakowie?Ja jestem z Krosna i jestem w okregu konsulatu w Krakowie:)

Mam nadzieje ze dostane wize i wyjade na 3 miesiąceJak byliście może w stanach aby zarobić sobie kase to gdzie pracowaliście i ile zarabialiście???Tylko poważne odpowiedzi.Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mielismy tylko zaproszenie od znajomej ze Stanow - rodowitej amerykanki. NIC WIECEJ. Zadnych potwierdzen notarialnych, wyciagow z kont, itp - nic. Bylismy w konsulacie w Krakowie. Chcialbym jeszcze nadmienic ze jestesmy czystymi turystami i jedziemy do stanow na miesiac na "objazd & zwiedzanie"... NIE w celach zarobkowych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...