Skocz do zawartości

Wiza Do Usa Wątpliwości


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

We wrześniu mam zamiar lecieć z dziewczyną i jej mamą do Detroit odwiedzić ciotkę. Czy zaproszenie od ciotki pomogłoby otrzymać wizę do USA? Jedziemy tylko i wyłącznie w turystycznych celach na około 3 tygodnie. Bardzo się boimy, że na lotnisku w USA nie otrzymamy wizy i chcemy zminimalizować to ryzyko. Wszyscy pracujemy ,ja mam umowę o pracę do marca 2017, dziewczyna jest doktorantką z umowa o dzieło na 2 lata i mama dziewczyny ma umowę zlecenie w opiece społecznej. Nikt z nas nie był karany, ani nie miał problemów z prawem. Czy warto wymienić paszport na nowy przed wyjazdem, aby był jak najdłużej ważny? Ja z dziewczyną mamy paszport ważny do lipca 2017 i zastanawiamy się, czy nie wyrobić nowego. Kolejnym naszym dylematem jest, czy łatwiej się dostać na teren USA np. lecąc do NYC i otrzymać wizę na lotnisku, czy dostać się do USA drogą lądową z Kanady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten cały wyjazd to lipa. Po czym stwierdzam? Po tym "dostać sie na teren USA." Czyli zakładasz ze chcesz sie tam dostać za wszelka cenę i niekonieczne szybko wyjechać. Juz po samym "tonie" posta po jego stylu można wiele wywnioskować. Ci w ambasadzie działają podobnie, na granicy tez. Oczywiście zaprzeczysz :)

Złóż wniosek, zapłać, kdz do ambasady, porozmawiaj i sie przekonasz. Wjazd do USA ladem czy przez lotnisko jest taki sam. Samochodem z Toronto do Detroit masz jakies 2.5 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lx13 - masz jakieś chore paranoje, czy piszesz to w formie żartu? Dlaczego wyjazd to lipa? "dostać się na teren USA" no oczywiście, że chcę się dostać jak zapłacimy ponad 7k za 3 bilety do Stanów, to nie chcielibyśmy zawrócić do Polski od razu po przylocie... Pytanie jak się dostać, czy lądem, czy przez lotnisko uważam za zasadne. Ludzie są cofani na granicy w USA, więc nic dziwnego że chce się jak najwięcej dowiedzieć o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lx13 - masz jakieś chore paranoje, czy piszesz to w formie żartu? Dlaczego wyjazd to lipa? "dostać się na teren USA" no oczywiście, że chcę się dostać jak zapłacimy ponad 7k za 3 bilety do Stanów, to nie chcielibyśmy zawrócić do Polski od razu po przylocie... Pytanie jak się dostać, czy lądem, czy przez lotnisko uważam za zasadne. Ludzie są cofani na granicy w USA, więc nic dziwnego że chce się jak najwięcej dowiedzieć o tym.

Droga lotnicza lepsza. Ladowo jest mniejszy ruch i duzo wiecej czasu na ludzi z wiza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...