Skocz do zawartości

Napięcie Prądu W Mikrofali


ddd

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka lat temu siostra przywiozła z USA mikser i mikrofalę. Mikser po włączeniu do prądu wywalił bezpieczniki, dlatego też mikrofali nawet nie próbowaliśmy włączać, tym bardziej, że nie było na niej napisane jakie jest dopuszczalne napięcie (np. z laptopem czy drukarką nie było problemu). Teraz chciałem ją podpiąć, na zasadzie, że najwyżej znowu wywali bezpieczniki i się ją wyrzuci do śmieci, jak i tak stoi bezużyteczna. Czyszcząc ją w środku natrafiłem na to co szukaliśmy na zewnątrz - tabliczkę z informacją VAC/Hz 120/60. Czy jest jakaś przejściówka żeby można było z tego korzystać w Europie, czy lepiej ją wyrzucić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizowanie transformatora obnizajacego napiecie bedzie cie kosztowac wiecej niz nowa mikrofalowka jest warta, a warosc tej tym momencie jest zerowa

Organizowanie transformatora obnizajacego napiecie bedzie cie kosztowac wiecej niz nowa mikrofalowka jest warta, a jej warosc tym momencie jest zerowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegos takiego jak napiecie pradu...

Interesuje cie czy napiecie zasilajace jest 230V czy tylko 110V jesli to drugie to mikrofale mozesz wylac z powrotem do usa...

No tak, ale czy aby napewno w tej mikrofali napięcie zasilające wynosi 110V? Na tabliczce, co napisałem już, jest tylko informacja VAC/Hz 120/60 i Kw 0.95. Nigdzie nie pojawia się oznaczenie 110V ani 230V. Dodam, jak już wspomniałem, że z tej branży jestem kompletnie zielony, z fizyki w szkole miałem dwójki i trójki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry umozliwiaja prace przy napieciu do 120V napiecia zmiennego oraz czestotliwosc 60Hz, co jednoznacznie mowi ze mozesz jej uzywac tylko w USA. 60Hz w europie maja francuzi lecz napiecie tam jest 230V (max 240V bedzie na tabliczce znamionowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...