Skocz do zawartości

Sponsorowanie Rodziny (Mama, Tata I Brat 17 Letni)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

dziekuje za odpowiedzi.

To bede musiala najpierw srowadzic tate, wtedy tata zlozy petycje na swojego syna a ja na mame.

No bo 17-latka (wtedy bedzie mial 18 lat) to samego w Polsce nie zostawimy :) Za duzo luzu bedzie mial :)

Jestem ciekawa ile to wszystko potrwa. Najpierw naturalizacja dla mnie i wtedy sponsorowanie.

Dam Wam znac jak mi idzie za kilka miesiecy.

Tylko że sponsorowanie Matki zajmie 6-8 miesiecy, a brata przez ojca - 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie to ten sam czas? Wydawalo mi sie ze oboje bedziemy wypelniac te same formy (I-130), jako immediate family...

Drobna roznica bedzie taka ze Ty bedziesz obywatelem a Twoj Tata nie (przez co najmniej nastepne 5 lat od otrzymania GC). Brat - petycjonowany przez Tate bedzie w F2A a nie IR1. Formy beda te same ale to nie ma zadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że sponsorowanie Matki zajmie 6-8 miesiecy, a brata przez ojca - 2 lata.

Na dzien dzisiejszy: jesli rodzice sa w Polsce sponsorowanie zajmuje ok 12-16 miesiecy.

Teraz sie wydluzylo w NVC, ze o USCIS nie wspomne...

Nie bedzie to ten sam czas? Wydawalo mi sie ze oboje bedziemy wypelniac te same formy (I-130), jako immediate family...

Nie bedzie to ten sam czas.

Ty mozesz sponsorowac brata w kategorii "US citizen sponsoruje rodzenstwo". Oprocz tego - ale to bedzie odrebna sprawa - Twoj tata/mama moze sponsorowac brata w kategorii "US rezydent sponsoruje dziecko ponizej 21roku zycia". Te dwie petycje maja sie nijak do siebie - obie moga byc zlozone; obie moga sie toczyc kazda swoja droga. Moze byc tak, ze wbrew pozorom Twoja petycja moze sie kiedys bratu przydac (rozne sytuacje w zyciu sie zdarzaja, a nie kosztuje to bog wie ile).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzien dzisiejszy: jesli rodzice sa w Polsce sponsorowanie zajmuje ok 12-16 miesiecy.

Teraz sie wydluzylo w NVC, ze o USCIS nie wspomne...

Nie bedzie to ten sam czas.

Ty mozesz sponsorowac brata w kategorii "US citizen sponsoruje rodzenstwo". Oprocz tego - ale to bedzie odrebna sprawa - Twoj tata/mama moze sponsorowac brata w kategorii "US rezydent sponsoruje dziecko ponizej 21roku zycia". Te dwie petycje maja sie nijak do siebie - obie moga byc zlozone; obie moga sie toczyc kazda swoja droga. Moze byc tak, ze wbrew pozorom Twoja petycja moze sie kiedys bratu przydac (rozne sytuacje w zyciu sie zdarzaja, a nie kosztuje to bog wie ile).

Masz racje, Zloze tez sama na brata. Moze sie przepisy zmienia :)

16 miesiecy... To taki dlugi czas.. Wydaje mi sie ze nie wyrobimy sie ze sponsorowaniem mojego brata zanim skonczy 21 lat.

Ale widze ze ta roznica miedzy dzieckiem ponizej i powyzej 21 lat nie jest taka wielka. (wynosi ok roku)

Czy jest jakas opcja gdzi moglabym sponsorowac rodzicow i brata z Adjustment of status? Czy to by bylo naduzycie? ( prosze sie nie gniewac, tylko pytam) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakas opcja gdzi moglabym sponsorowac rodzicow i brata z Adjustment of status? Czy to by bylo naduzycie? ( prosze sie nie gniewac, tylko pytam) :)

Nie ma takiej opcji. Kategoria w której będziesz sponsorować rodziców (immediate relative) nie zezwala na derivative status. To znaczy że nie możesz podpiąć brata pod petycję dla rodziców. Musisz składać na brata osobną petycję w osobnej kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...