Jump to content
sly6

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)

Recommended Posts

Witam! To mój pierwszy post na tym forum, także bardzo mi miło wszystkich poznać :)
Zostałem również wylosowany. Mój numer 4xxx. Mam nietypową sprawę.
Pierwszy DS-260 wysłałem pod koniec czerwca w Polsce. Docelowe miejsce rozmowy - Warszawa.
W sierpniu przeniosłem się do Kanady (pozwolenie na pracę). Oczywiście ponownie odblokowałem formularz w celu zmiany adresu zamieszkania jak i samego miejsca odbycia rozmowy (tutaj Montreal) i wysłałem go ponownie pod koniec sierpnia.

Czy ktoś miał podobny przypadek lub styczność z taką sytuacją i może się na ten temat wypowiedzieć? Szczególnie chodzi o czas oczekiwania na wiadomość o terminie rozmowy.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek informację i pomoc!
Pozdrawiam!

to ciekawe ze mogłeś zmienić miejsce rozmowy i to bym wyjaśnił z KCC i sama Ambasada juz w Kanadzie aby się nie okazało ze masz Warszawę lub ze coś nie tak jest z ds 260 i nie dostaniesz żadnego zaproszenia.

wiesz o tym ze majac rozmowe w Kanadzie mozesz potrzebowac wiekszej ilosci dokumentow niz to ma miejsce w Warszawie.

Właśnie pisałem całe wyjaśnienie do KCC z jakiego powodu chcę zmienić miejsce rozmowy jak i samego adresu tymczasowego zamieszkania.

Kiedy pierwszy raz wysłałem DS-260, to wysłałem maila do KCC czy wszystko dotarło - tak dla pewności. Odpowiedzieli, że dostali aplikację i mam im dać kilkanaście tygodni oraz, że rozmowy są ustalane według numeracji. To samo uczyniłem kiedy wysłałem drugi raz DS-260 po zmianie adresu. Co się okazało - dostałem dosłownie takiego samego maila z taką samą odpowiedzią.

Jeśli chodzi o dokumenty, to wiem, że mogą wymagać ich większej ilości.

Dzięki @sly6 za odpowiedź!

Dzwoniłem do sekcji imigracyjnej z prośbą o przełożenie wizyty, kobieta poprosiła o wysłanie email z propozycją daty na public@state.gov.
Dobrze zapamiętałem adres mail ? departament stanu zajmuje się rozmowami w ambasadzie ?

13 minut temu, BartekWSH napisał:

Dzwoniłem do sekcji imigracyjnej z prośbą o przełożenie wizyty, kobieta poprosiła o wysłanie email z propozycją daty na public@state.gov.
Dobrze zapamiętałem adres mail ? departament stanu zajmuje się rozmowami w ambasadzie ?

Hmmm, dziwne. Może teraz tak jest. Jak my przekładaliśmy to przez telefon. Pani usunęła nasz aktualny termin i kazała czekać na list z nowym terminem. Ale to było 3 lata temu... Może teraz inaczej to się załatwia.

5 godzin temu, karolamo napisał:

Hmmm, dziwne. Może teraz tak jest. Jak my przekładaliśmy to przez telefon. Pani usunęła nasz aktualny termin i kazała czekać na list z nowym terminem. Ale to było 3 lata temu... Może teraz inaczej to się załatwia.

Ja dzwonilam 1,5 m-ca temu i tez Pani powiedziala ze to ona wysle email i zebym czekala na nowy termin... nic nie wspominala o tym zebym to ja wysylala email gdziekolwiek.... Dziwne...