Skocz do zawartości

Miejsca Docelowe Dv-2017


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ale to co opisujecie wynika tez w dużej mierze z zasady "my home is my castle" i każdego go Ci wlezie do domu czy na trawnik możesz nawet zastrzelić i nikt Ci nie będzie stawiał pytan bo to your property. Tymczasem w PL może Ci sie wpierniczyć ktoś do domu, a potem jeszcze ty pójdziesz siedzieć za przekroczenie obrony koniecznej bo sie broniłeś nożem a on miał tylko scyzoryk.... także tego.

A co do mieszkania w centrum vs suburb - mnie oczywiście do samego centrum nie ciągnie, ale musi być jednak w miarę blisko a nie totalne zadupie ;) 

także ścisła 3 moich docelowych kierunków to Minesota, Kalifornia, Ohio. Z czego Minnessota z miłości a pozostałe - zawodowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Minnesota nie jest zlym kierunkiem. Stan ma opinie wysokiej jakosci zycia... ceny niskie w porownaniu do NY/CA, Minneapolis jest ciekawym, rozwijajacym sie miastem... dobre szkoly publiczne... mili ludzie... tylko pogoda ludzi odstrasza, ale to nie problem dla tych ktorzy lubia ostre zimy. Ja uwazam ze dla nowego imigranta to jest sensowne miejsce na start - i nie tylko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MeganMarkle napisał:

Tak, ale to co opisujecie wynika tez w dużej mierze z zasady "my home is my castle" i każdego go Ci wlezie do domu czy na trawnik możesz nawet zastrzelić i nikt Ci nie będzie stawiał pytan bo to your property. Tymczasem w PL może Ci sie wpierniczyć ktoś do domu, a potem jeszcze ty pójdziesz siedzieć za przekroczenie obrony koniecznej bo sie broniłeś nożem a on miał tylko scyzoryk.... także tego.

A co do mieszkania w centrum vs suburb - mnie oczywiście do samego centrum nie ciągnie, ale musi być jednak w miarę blisko a nie totalne zadupie ;) 

także ścisła 3 moich docelowych kierunków to Minesota, Kalifornia, Ohio. Z czego Minnessota z miłości a pozostałe - zawodowo.

poczytaj prawo bo go strasznie upraszczasz a to się może źle skończyć. Zobacz ilu Policjantów w USA ma sprawy za użycie broni w obronie koniecznej,fakt strzela lecz co później.by się nie oiazalo ze stracisz dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam do nikogo strzelać, jestem zdecydowanym przeciwnikiem posiadania broni. Chodziło mi tylko o to, że w stanach jest większe poszanowanie cudzej własności niż u nas. I prawo też bardziej chroni te własność. Jakoś w US nie ma nigdZie płotów wokół domu a w PL ma każdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MeganMarkle napisał:

Nie zamierzam do nikogo strzelać, jestem zdecydowanym przeciwnikiem posiadania broni. Chodziło mi tylko o to, że w stanach jest większe poszanowanie cudzej własności niż u nas. I prawo też bardziej chroni te własność. Jakoś w US nie ma nigdZie płotów wokół domu a w PL ma każdy...

za to stylu sa.. Sa bezpieczne dzielnice lecz tam musisz mieć kasę by zamieszkać bo zabezpieczenia kosztują plus kto z bogatych Cie okradnie jak ma podobnie do Ciebie. Zamieszkaj w biedniejszych rejonach i szybko zobaczysz co to własność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...