Skocz do zawartości

Slub Cywilny, Rezydent, Sponsporowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Szukam wszelkim informacji na temat, który nie daje mi spokoju. Od trzech lat staraLem się o wizę turystyczna i trzy razy dostałem odmowę 214b. Moja dziewczyna ma gc od kilku lat i regularnie lata do swojej mamy, która mieszka w CT. Po odmowie 1 lipca zwątpilem, że kiedyś dostane b1. W międzyczasie dałem się naciągnąć dla gościa z Białegostoku, który ogłasza się jako znawca prawa imigracyjnego i mi pomoże. Zwinął kase, napisał jakiś list którego konsul nawet niechcial widzieć i to tyle. Pracuje w rodzinnej firmie, mam 25 lat. Moja dziewczyna studiuje filologię ang 2 rok. Teraz zastanawiamy się i szukamy info na temat ślubu cywilnego w Polsce. Jak wyglądają dokumenty, wniosek i130, ile czasu to może trwać. Dostałem niesprawdzone informacje, ze dziewczyna z gc może złożyć wniosek w usa o sponsorowanie mnie, że po ślubie min 30 dni musi zostać w pl a gdy będzie w usa złoży gdzieś jakieś dokumenty. Proszę o jakiekolwiek informacje na ten temat. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Bylo jakieś 1000 razy. Sponsorowanie przez rezydenta trwa około 2 lat, Wasz główny problem to taki że ewidentnie Twoja dziewczyna nie ma domicile bo mieszka w PL - musi mieszkać w US bo inaczej wiza wydawana w celu łączenia rodzin nie zostanie przyznana.

Najpierw ślub, potem I-130 do Chicago lockbox i czekanie na priority datę. O turystycznej po trzech odmowach - zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem. Jednak identycznych okoliczności nie znalazłem dlatego zacząłem od nowa. Jest jakiś określony czas ile sponsor musi być w US ? Latając co roku na 2-3 miesiące odprowadzala podatki, pracowała legalnie - czy to ma jakieś znaczenie czy musi być nieprzerwanie? Pensja z pracy w us wpływała na jej konto gdzie jest ok $20k. Proszę o szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem. Jednak identycznych okoliczności nie znalazłem dlatego zacząłem od nowa. Jest jakiś określony czas ile sponsor musi być w US ? Latając co roku na 2-3 miesiące odprowadzala podatki, pracowała legalnie - czy to ma jakieś znaczenie czy musi być nieprzerwanie? Pensja z pracy w us wpływała na jej konto gdzie jest ok $20k. Proszę o szczegóły.

Raczej będzie ok - ale tym to się będziesz martwił za dwa lata. Teraz bym się zajal ślubem i wysłaniem petycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...