Skocz do zawartości

Slub Cywilny, Rezydent, Sponsporowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Gość alik

Masz 25 i to Twoje pierwsze maja byc studia? I te studia to tak na serio? Bo jak masz przejac rodzinny biznes to konsul mysli po co on zaczyna studia w tym wieku jak juz ma prace na bank?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tak serio nic nie studiuje. Zdałem maturę i tyle było... studia miałyby być potrzebne do angażowania praktykantów i większej ilości pracowników bo to akurat prawda. Poprzednia praca to również mechanik w innej dużej firmie oraz kierowca ADR z super zarobkami. Historia z praca firma i szkoła widziałem ze przeszła lekko i miała sens. Schody zaczęły się przy odpowiedzi na pytanie po co czyli te auto itd... z tym ze miałem właśnie tak zaplanowane wiec nawijalem jak katarynka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byleś nauczony a nie mówiłeś od serca są takie osoby ze wolą tych od serca :)

Widzisz padają takie pytania np dlaczego ktoś leci na naukę języka jak może być nauka w Anglii czy innym Państwie.

Kolejna sprawa to Konsulowi możesz wszystko powiedzieć a z Twoich czasami ruchów widać coś innego a wtedy jak ma widać Tobie wizę a jak mówisz ze lecisz do NY a kolega ma firmę budowlana plus masz iść na naukę to większe jest prawdopobienstwo ze zostaniesz i będziesz pracować na lewo a jak Konsula z tego myślenia nie zbijesz to masz 0 wizy

Jesli jesteś pasjonatą samochodów to bez nakręcenia odpowiesz po co USA ;)

A tak faktycznie w Niemczech kupisz taki samochód ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, czy ktos mógłby przedstawić mi jak dokładnie wyglada sprawa wspolsponsoringu? Jeśli moja żona tak jak juz wcześniej wspomniałem pracowała tylko w MCD (w wakacje) oczywiście nie jest w stanie byc samodzielnym sponsorem składając na mnie wniosek, czy w takim wypadku kolejna osoba sponsorująca musi byc z jej lub mojej rodziny czy moze byc to ktos spoza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alik

From USCIS: https://www.uscis.gov/green-card/green-card-processes-and-procedures/affidavit-support

"Joint Sponsor

A joint sponsor is someone who is willing to accept legal responsibility for supporting your family member with you. A joint sponsor must meet all the same requirements as you, except the joint sponsor does not need to be related to the immigrant. The joint sponsor (or the joint sponsor and his or her household) must reach the 125% income requirement alone. You cannot combine your income with that of a joint sponsor to meet the income requirement."

NOLO:

http://www.immihelp.com/affidavit-of-support/joint-sponsor.html

Moze byc tylko osoba GC mieszkajaca w US albo US citizen. Tesc/tesciowa? Jak nie masz kogos z rodziny w USA to nie wyjdzie. Watpie zeby ktokolwiek znajomy by sie zgodzil - Taki sponsor to powazne zobowiazanie, musi Cie sponsorowac az do czasu otrzymania obywatelstwa jak pracujesz co najmniej "40 quaters" czyli ok po 10 latach "When you sign the affidavit of support, you accept legal responsibility for financially supporting the sponsored immigrant(s) generally until they become U.S. citizens or can be credited with 40 quarters of work.".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli mam znajomego, ktory zgadza się zostać wspolsponsorem i dość dobrze zarabia (nigdy wcześniej nikogo nie sponsorował) to moze się udać ?

Oczywiście - zakładając że jest obywatelem albo rezydentem. Ale o to to się będziesz martwil półtora roku po złożeniu petycji, nie teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Czyli rozumiem, że po ślubie i złożeniu wniosku na mnie , mając wspolsponsora raczej nie powinnismy napotkać kolejnych trudności i uzyskanie gc po 2 latach będzie realne ?

Tak - jedyna trudnosc to domicile - tak na oko z tego co opisales - ale macie tyle czasu ze spokojnie mozna o to zadbac. Generalnie uzyskanie zielonej karty na podstawie prawdziwego zwiazku z kraju ktory nie jest uwazany za high fraud (a Polska nie jest) ma wysokie prawdopodobnienstwo sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Witam poraz kolejny, mam jeszcze jedno pytanie odnośnie łączenia rodzin. Mamy już datę ślubu cywilnego, czy jeśli moja narzeczona (posiadaczka gc) zostanie przy swoim nazwisku czy nie będzie to problem ? Czy nie będzie to wyglądało podejrzanie, że staramy się o uzyskanie gc dla mnie- męża, a mamy inne nazwiska ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...