Skocz do zawartości

Zmiana Wizy J1 Na Turystyczna Po Ukonczonym Programie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli po zakończeniu wizy J chcesz podjąć naukę w szkole językowej, to zmiana statusu na turystyczny  niewiele Ci da.  Moim zdaniem najprościej jest w Twoim przypadku rozejrzeć się za szkołą językową póki jesteś w USA, wrócić do PL po zakończonej J i ubiegać się o wizę studencką F (którą najprawdopodniej zaoferuje Ci szkoła gdy Cię przyjmie). Jeśli korzystałaś z wizy J zgodnie z jej przeznaczeniem, zarówno Twoja promesa turystyczna zachowuje ważność, jak i w żadnym wypadku wyjazd na J-tce nie "obciąża" Cię przy ubieganiu się o kolejną wizę, np. rzeczoną F, ba! może nawet świadczyć na Twoją korzyść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
5 godzin temu, Dzasta napisał:

hej, 

mam pytanie!

Od razu dodam, ze po swietach planuje zabrac sie za kontakt z jakims prawnikiem, ale zastanawiam sie teraz czy moze ktos ma widze na ten temat. 

 

Jestem na wizie J1. To juz moj drugi rok jako au pair. Skonczy sie on w polowie wrzesnia. Chcialabym zostac na dluzej/ na stale. Mam rodzine w usa i to calkiem bliską. Mam wize turystyczna na 10 lat i byłam przed programem au pair w usa na wakacjach. Chce zostac w usa na studia ( chyba ze uda mi sie wylosowac green card :D ). 

Wiem, ze prawo sie zmienilo i teraz, zeby moc po wizie J1  zostac na statusie studenckim, trzeba jednoczesnie apliowac o status turystyczny. Czy majac wize turystyczna moge dostac status turystyczny? Jak to działa? Chce zostac na statusie, bo uwazam, ze mimo iz wiza daje wiecej mozliwosci i mozna podrozowac, to ja konczac program au pair bede miala 26lat, mam skonczone studia w Polsce i bardzo dobry angielski. Nie wiem czy to byloby realne dostac kolejna wize na kolejne lata po powrocie do Polski. Dlatego status jest bardziej oplacalny. Planuje isc do taniej szkoly jezykowej na poczatek jakies przygotowanie akademickie, potem chce zrobic ewaluacje dyplomow i zobaczy czy da sie cos z tego zrobic i uzupelnic jakas moja dotychczasowa edukacje. 

No i kolejne pytanie. LEpiej jest byc swoim sponsorem, czy  lepiej jezeli jest to osoba z rodziny? 

 

Uważaj na tanie szkoły aby się nie okazało że nie dostaniesz ani statusu ani wizy. Kolejna sprawa to poczytaj trochę na forach jak kto może być ze zmianą lub nowa wiza, aby się nie okazało że uczysz się podobnych spraw czy języka znając go. Są opisane sprawy  na stronach www przy rozmowie z Konsulem.

Możesz być sama sponsorem lub mieć kogoś nawet obcego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 7.12.2018 o 14:14, mola napisał:

Jeśli po zakończeniu wizy J chcesz podjąć naukę w szkole językowej, to zmiana statusu na turystyczny  niewiele Ci da.  Moim zdaniem najprościej jest w Twoim przypadku rozejrzeć się za szkołą językową póki jesteś w USA, wrócić do PL po zakończonej J i ubiegać się o wizę studencką F (którą najprawdopodniej zaoferuje Ci szkoła gdy Cię przyjmie). Jeśli korzystałaś z wizy J zgodnie z jej przeznaczeniem, zarówno Twoja promesa turystyczna zachowuje ważność, jak i w żadnym wypadku wyjazd na J-tce nie "obciąża" Cię przy ubieganiu się o kolejną wizę, np. rzeczoną F, ba! może nawet świadczyć na Twoją korzyść. 

nie chodzi o to, ze ja chce wziac ten status turystyczny, tylko musze, jak sie skonczy wiza J1, a mialabym juz zalatwiona szkole i czekala na status studencki to musze byc w stanach legalnie. wiele moich kolezanke jest w trakcie procesu, tylko niestety zadna z nich nie ma wizy turystycznej, wlasciwie tylko o to chodzilo. czy mozna miec status majac juz ta promese w paszporcie. 

niestety w moim przypadku chyba wyjazd do Polski odpada, moj jezyk angielski jest dobry, wiec mogliby sie przyczepic o szkole jezykowa. mamy swoja grupe na fb dla dziewczyn po j1, ktore chca zostac na studia i wiele z tych ktore wraca do kraju  nie dostaje wizy studenckiej, a te ktore zmieniaja status jednak maja ciut latwiej. poza tym czs oczekiwania na status studencki wynoci około 12-15 miesiecy. wiec to extra czas, jedyny haczyk to zeby byc legalnie, czyli na statusie turystycznym przedluzonym o kolejne pol roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, ze musisz ze Stanow wyjechac i wjechac na tej turystycznej? Nawet jesli wyjezdziesz i wjedziesz na turystycznej to nikt Ci nie da gwarancji, ze dostaniesz pobyt na 6 miesiecy. A jesli samo oczekiwanie na studencki tak jak piszesz od 12 do 15 miesiecy, to jak utrzymasz ten legalny status? Czy ja tu czegos nie rozumiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2018 o 19:01, ilon napisał:

A to nie jest tak, ze musisz ze Stanow wyjechac i wjechac na tej turystycznej? Nawet jesli wyjezdziesz i wjedziesz na turystycznej to nikt Ci nie da gwarancji, ze dostaniesz pobyt na 6 miesiecy. A jesli samo oczekiwanie na studencki tak jak piszesz od 12 do 15 miesiecy, to jak utrzymasz ten legalny status? Czy ja tu czegos nie rozumiem? 

Dobrze piszesz, trzeba pojawić się na granicy by mieć status turysty jeśli się ma wizę turystyczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, sly6 said:

Dobrze piszesz, trzeba pojawić się na granicy by mieć status turysty jeśli się ma wizę turystyczna. 

Mozna zrobic COS z J1 na B2. Nie trzeba przekraczac granicy. Ba! Nie trzeba miec nawet wizy w paszporcie. Pytanie czy to co OP planuje (J1->B2->F1) ma sens i szanse powodzenia to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...