Skocz do zawartości

Nasze Początki - Gc


daisy1

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej jak dodasz coś od siebie. Porównania są najlepsze gdy samemu opisujemy istotne z naszego punktu widzenia roznice.

Pytania zapewne się pojawia wraz z rozwojem watku i twojej opowieści.

 

Tymczasem jak ci się Ameryka podoba z perspektywy nowicjusza, jakie największe problemy różnice widzisz w stosunku do polskich realiów. Jakich ludzi spotkałas w pracy, są oni fałszywi, mili czy tylko politycznie poprawni a moze tylko skrywają swoją prawdziwą naturę pod maską usmiechów. Jak sądzisz czy to miejsce stanie się twym domem na resztę życia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 158
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dublin napiszę Ci coś z życia mojej znajomej,pojechała,każdy ja przyjął jak nie herbata to noclegiem,inna znowu mogła mieszkać tyle czasu w danym miejscu ile tego potrzebowała fakt nie mieszkała roku lecz dobrych pare tygodni aż znalazła coś fajnego bo osoby co jej pomagały wiedziały że tak należy zrobić i znam takie ze mimo dawanego serca dobroci byli oszukiwani przez żyjących na miejscu różnych ludzi i nie tylko Polonii i tak kto z grubsza wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, BartekWSH napisał:

Czy ktoś z Was przechodził procedurę nostryfikacji/ewaluacji dyplomu i mógłby opisać ? Dyplom z polskiej uczelni.

Nie ma czegoś takiego w stanach, twój dyplom jest wart tyle na ile go wycenia pracodawca / uczelnia. Jedynym wyjątkiem są niektóre zawody regulowane, głównie w służbie zdrowia (lekarz, dentysta, pielęgniarz itd) gdzie mozna mówić o procedurze uznawania uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, katlia napisał:

 Znam cudzoziemcow ktorzy robili ewaluacje przez WES (http://www.wes.org/) ale czesto robili to "w razie czego.

Dzięki, zapewne skorzystam z tego.

6 godzin temu, katlia napisał:

 W USA znacznie wazniejsze sa tutejsze refrences; doswiadczenie tez liczy sie wiecej niz sam dyplom. 

Znam to, każdy to powtarza ale w moim przypadku, zawodzie dyplom jest uznawany i ma znaczenie w procesie rekrutacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, BartekWSH napisał:

 

Znam to, każdy to powtarza ale w moim przypadku, zawodzie dyplom jest uznawany i ma znaczenie w procesie rekrutacji.

Aha... wiec moze to jest pytanie wlasnie do rekruterow? W kazdym razie, good luck. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5/2/2017 o 16:25, BartekWSH napisał:

Czy ktoś z Was przechodził procedurę nostryfikacji/ewaluacji dyplomu i mógłby opisać ? Dyplom z polskiej uczelni.

 

Ja przechodziłam, ale to było kilka lat temu, dokładnie nie pamiętam, poza tym wiele mogło się pozmieniać, Wejdź na stronę wes, wszystko jest opisane. Ja musiałam załatwiać transkrypt z uczelni i zdaje się przetłumaczyć świadectwo maturalne. Całość zajęła kilka tygodni.

Tu masz stary link z forum na ten temat:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • andyopole polecił i usunął z polecanych ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...