Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Potrzebuję pilnej porady.

Dostałem ofertę pracy od znanej amerykańskiej firmy zajmujacej się wydobyciem ropy. Jestem inżynierem nawigacji morskiej. Jednocześnie oficerem marynarki handlowej. Pływam sobie na statkach wiekszych i mniejszych . No i pewnego dnia na mojej skrzynce email pojwiła się oferta pracy od tej firmy. Miałem na odpowiedź 3 dni robocze.

W zalączniku " Job Appointment Letter And Agreement" który miałem podpisać i wysłać skan z powrotem. Czytam, napisane wszystko - zarobiki, benefity, ile tygodni bede pracował, ile odpoczywał, mieszkanie na początku zapewnione przez firmę, dostanę pieniądze na urzazzenie się w Stanach, nazwe statku i kiedy zaczynam. Dokładnie 14 listopada. Kontrakt 2 lata w Houston. Podpisałem i wysłałem.

Zgłosił się do mnie adwokat imigracyjny z Los Angeles który wysłał mi pierwszy dokument o nazwie " Employment Authorization Form 2017". Wypełniłem go, wysłałem kopie dyplomu inżyniera i wszystko co chciał, zdjęcia do wizy itd. . Oczywiscie równiez wstępną umową która podpisałem z firmą. I jak to napisał zaczął proces wizowy do uzyskania wizy H-1B.

Dzisiaj dostaje od Niego email, że otrzymał wszystkie dokumenty, niektórymi rubrykami sam się zajmię, zebym nie wpisywał głupot ale......aby przejść do następnej części musze niestety zapłacić zgodnie z polityką firmy ( poniżej cześć umowy wysłanej do mnie) . Chodzi o nastepne dokumenty a mianowicie :

Below are the required fees needed for the Release within 2 working days, from the US Immigration Court.
(1) Affidavit of Support = $ 850.00 USD
(2) Letter of Attestation = $ 770.00 USD
(3) Stamp Duties = $ 200.00 USD
The Grand Total = $ 1,820.00.

Czy to jest jakieś oszustwo ??? czy mam zapłacić i się cieszyć, ze bede miał super pracodawcę ??? firma naprawdę istnieje, dyrektor który do mnie pisał naprawdę jest jej dyrektorem a prawnik ma legalnie otwarta działalnosc z numerem licencji. Oni napisali, ze zabezpieczają się w ten sposób i tym, że zapłacę pokaże swoje zainteresowanie firmą.

Tylko nie wiem czy jest sens płacić prawie 8000zł za coś co może okazać się przekrętem. Jak to sprawdzić?? czy wszystko według Was jest legalne, czy czujecie tu podstęp???

Tutaj macie tekst z kontraktu który wstępnie podpisałem :

But your Affidavit ofSupport and Letter of Attestation shall be at your own expense, to proof your commitment to the company. It is as per Company Rules and Regulations. Due to the alarming breach of Contract by employees here in the USA. Any employee that wishes to work with us must get this document from the Supreme Court of the United State, via the Immigration Attorney. Stating that HE/SHE will honor the Terms of Contract with the company till the expiration. After which the company can proceed with your traveling documents. This is as a result of employees decamping from their duty post and ending their contract without prior notice to the company.

Napisałem do adwokata , żeby wysłał mi fakturę i numer konta. Jednocześnie poprosiłem go o skan swojej licencji adwokata. Tak dla pewności. W międzyczasie napisałem do dyrektora który wysłał mi ofertę pracy. Odpisał, że mam go informować o postępach z wizą.

Cz nie jest za późno na ubieganie się o taką wizę ??? wszędzie jest napisane - początek kwietnia. Może Amerykanie mają inaczej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to oszustwo, ale skąd pewność, że wizę dostaniesz? Jest więcej aplikacji niż wiz. Zwrócą Ci pieniądze, jeśli jej nie dostaniesz?

Dwa, ta kwota dziwnie pokrywa się z kosztem aplikacji na H-1B. Pracodawcy nie wolno obciążać potencjalnego pracownika tymi kosztami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Tego adwokata, że może wysłać mi fakturę. Poprosiłem go o skan swojej licencji adwokata żeby mieć pewność. Mam do Niego numer telefonu ale tak jak napisał - według umowy zawartej z tą firmą , zgodziłeś się zapłacić za proces wizowy. Ale jest wrzesień ! w listopadzie mam wyjeżdżać. Czy Oni ze wszystkim zdążą ??

Po drugie czy te koszta są prawdziwe ??? czy to nie jest żaden fake ?? nie znam się kompletnie na procedurach wizowych więc pytam Was. Jestście mega kumaci.

No i po trzecie - co jak nie dostanę wizy ??? czy napisac do tego adwokata to pytanie ??? Czy jeżeli Amerykanie składają wnioski mają jakoś prościej ??

Tak jak napisałem - ten adwokat ma swoje biuro, siedzibę w LA i numer działalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Tego adwokata, że może wysłać mi fakturę. Poprosiłem go o skan swojej licencji adwokata żeby mieć pewność. Mam do Niego numer telefonu ale tak jak napisał - według umowy zawartej z tą firmą , zgodziłeś się zapłacić za proces wizowy. Ale jest wrzesień ! w listopadzie mam wyjeżdżać. Czy Oni ze wszystkim zdążą ??

Po drugie czy te koszta są prawdziwe ??? czy to nie jest żaden fake ?? nie znam się kompletnie na procedurach wizowych więc pytam Was. Jestście mega kumaci.

No i po trzecie - co jak nie dostanę wizy ??? czy napisac do tego adwokata to pytanie ??? Czy jeżeli Amerykanie składają wnioski mają jakoś prościej ??

Tak jak napisałem - ten adwokat ma swoje biuro, siedzibę w LA i numer działalności.

Na wizie mógłbyś najwcześniej wyjechać w październiku 2017. Aplikacje są w kwietniu każdego roku. Mamy wrzesień... 2016.

Nic nie mają prościej bo firmy składają wniosek a nie Ty. Ty idziesz tylko po wizę.

Ja bym dał sobie spokój, ale zadzwoń do nich. Może ktoś się podszywa pod tą firmę... I nic nie podpisuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. A na kontrakcie mam 14 listopad tego roku !!

Nie wiem co mam robić. Pewnie za jakiś czas dostanę email z numerem konta na który mam wpłacić pieniądze.

Cały wstępny kontakt który dostałem jest podpisany przez dyrektora tej firmy. Ten człowiek istnieje na google.com. Dostał nie jedną nagrodę za osiągnięcia. Wiec firma jak i adwokat są prawdziwi.

Ale sam fakt wizy - czy mogą zdążyć ?? Czy ją dostanę i wyjadę jeszcze w tym roku ?? czy zadać im pytanie czy zdążą ze wszystkim ??

Do kiedy jest składanie wniosków o wizę H-1B ??? I jak to wygląda gdy Amerykanie starają się o Nią ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sprawdź ta firmę pod względem, czy mailowe adresy się pokrywają z tymi oficjalnymi (czy są na tej samej domenie, itp.).

Amerykanie nie starają się o wizy do USA.

Tak jak KaeR powiedział - na wizy aplikuje się w kwietniu (firmy składają aplikacje). Nie ma więc opcji, żeby teraz nagle coś się zwolniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. A na kontrakcie mam 14 listopad tego roku !!

Nie wiem co mam robić. Pewnie za jakiś czas dostanę email z numerem konta na który mam wpłacić pieniądze.

Cały wstępny kontakt który dostałem jest podpisany przez dyrektora tej firmy. Ten człowiek istnieje na google.com. Dostał nie jedną nagrodę za osiągnięcia. Wiec firma jak i adwokat są prawdziwi.

Ale sam fakt wizy - czy mogą zdążyć ?? Czy ją dostanę i wyjadę jeszcze w tym roku ?? czy zadać im pytanie czy zdążą ze wszystkim ??

Do kiedy jest składanie wniosków o wizę H-1B ??? I jak to wygląda gdy Amerykanie starają się o Nią ??

Ty zupelnie nie rozumiesz co sie do Ciebie pisze.

Nie dostaniesz zadnej wizy w tym roku bo najwczesniej mozesz dostac w pazdzierniku przyszlego roku. Quota na ten rok dawno sie wyczerpala. Wniosek moga zlozyc 1 kwietnia 2017 i nie ma zadnej pewnosci ze ta wize w przyszlym roku dostaniesz bo zwykle jest wiecej chetnych.

Najbardziej prawdopodobny scenariusz to taki ze i Ty i ten Dyrektor - jezeli jest faktycznie prawdziwy - jestescie wpuszczani w maliny przez adwokata. Koszty nie sa prawdziwe - tzn. adwokat moze wymyslec co sobie chce, ale nie Ty je powinienes poniesc.

W tej chwili wizja wyjazdu do US przeslania Ci kompletnie logiczne myslenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. A na kontrakcie mam 14 listopad tego roku !!

Nie wiem co mam robić. Pewnie za jakiś czas dostanę email z numerem konta na który mam wpłacić pieniądze.

Cały wstępny kontakt który dostałem jest podpisany przez dyrektora tej firmy. Ten człowiek istnieje na google.com. Dostał nie jedną nagrodę za osiągnięcia. Wiec firma jak i adwokat są prawdziwi.

Ale sam fakt wizy - czy mogą zdążyć ?? Czy ją dostanę i wyjadę jeszcze w tym roku ?? czy zadać im pytanie czy zdążą ze wszystkim ??

Do kiedy jest składanie wniosków o wizę H-1B ??? I jak to wygląda gdy Amerykanie starają się o Nią ??

Calm down dude... Przeczytaj moją odpowiedź.

Ja też mogę spreparowac list i podpisać Bill Gates. To, że ktoś istnieje nie oznacza, że to jest legit.

Microsoft, Google, Amazon i inni aplikuja jak każdy w kwietniu. Dlaczego ta twoja firma jest specjalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...