Skocz do zawartości

Emigracja /Praca dla Orientalisty


wickedstone

Rekomendowane odpowiedzi

Ladies and Gentelman 

Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie emigracji ekonomicznej do USA i Kanady.

Coś o sobie: nazywam się Maciek mam 22 lata i studiuję Arabistykę na Uniwersytecie Warszawskim (Arabic Studies). Po studiach chciałbym wyjechać do Ameryki na jakiś czas z 2 prostych powodów: Chce zwiedzić Kanadę i Stany no i oczywiścię zarobić. W te wakacje 3 miesiące byłem w Toronto i bardzo mi się spodobało to miejsce, mam też tam dalszą rodzię, która minie ugościła i załatwiła prace w fabryce. Czy ktoś z Was orientuje się jak wygląda rynek pracy dla ludzi władających językami orientalnymi? Chcę zrobić specjalizację tłumacza, ale mogę pracować wszędzie tam gdzie przyda się język arabski i perski (poza kebsem) 

Czy jest tu ktoś kto może mi doradzić gdzie szukać, co czytać i nad czym pracować? Mam jeszcze rok do zakończenia stdiów. Czy mój dyplom będzie w ogóle uznany? Czy jest możliwy staż w jakiejś instytucji w wakacje? Bardzo proszę o informacje. 

Nie jestem muzułmaninem :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz sie martwic o uznawanie dyplomu, to poczytaj o wizach pracowniczych bo bez tego do USA nie wyemigrujesz (przynajmniej w tej kategorii). Nie znam sie na tych wizach tak bardzo, ale nie wydaje mi sie zeby te studia i znajomosc jezyka kwalifikowaly cie do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kanadzie miej więcej wiem co i jak. Z angielskiego będę zdawał na C1 po studiach bedę miał zaświadczoną znajomość Arabskiego klasycznego i dialektu egipskiego oraz komunikatywny farsi ( irański) ponadto mam teoretyczie niemiecki na B2 ale ie używam go wcale więc nie biorę go nawet pod uwagę. Francuskiego się mogę uczyć w Qebecku jeśli wybiorę go jako prowincję. Ale moje pytanie bardziej dotyczy gdzie mogę pracować? Policja emigracyjna, firmy arabskie, biura tłumaczeń whatever Zakładam że w Stanach jest tego więcej, bo w Polsce nawet jest sporo. A i jakie certyfikaty językowe są brane pod uwagę bo wiem że nie wszystkie (ang) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co innego certyfikat do wyjazdu na stale do Kanady a co innego do pracy w danych urzędach.

praca w Policji emigracyjnej to praca federalna i tam to obywatelstwo kanadyjskie.

np praca w USA staż i jak będą miejsca w wojsku to tam się przeniesiesz i po jakimś czasie dostaniesz obywatelstwo tylko ze musisz być dobry w języku.

 

jak znasz specyfikę Kanady to czasami zaczyna się od takiej fabryki i później zobaczysz co będzie. Czasami szybciej trafisz pracę inna a czasami i parę lat spędzisz w jednej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wickedstone napisał:

W Kanadzie miej więcej wiem co i jak. Z angielskiego będę zdawał na C1 po studiach bedę miał zaświadczoną znajomość Arabskiego klasycznego i dialektu egipskiego oraz komunikatywny farsi ( irański) ponadto mam teoretyczie niemiecki na B2 ale ie używam go wcale więc nie biorę go nawet pod uwagę. Francuskiego się mogę uczyć w Qebecku jeśli wybiorę go jako prowincję. Ale moje pytanie bardziej dotyczy gdzie mogę pracować? Policja emigracyjna, firmy arabskie, biura tłumaczeń whatever Zakładam że w Stanach jest tego więcej, bo w Polsce nawet jest sporo. A i jakie certyfikaty językowe są brane pod uwagę bo wiem że nie wszystkie (ang) .

Tu jest wystarczajaco duzo native speakerow jezeli chodzi o arabski ze nie native speaker w miejscu gdzie potrzebuja znajomosci tych jezykow bedzie mial marne szanse....

Pytanie jest co poza samymi jezykami umiesz co moze zainteresowac ewentualnego pracodawce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wickedstone napisał:

Ladies and Gentelman 

Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie emigracji ekonomicznej do USA i Kanady.

Coś o sobie: nazywam się Maciek mam 22 lata i studiuję Arabistykę na Uniwersytecie Warszawskim (Arabic Studies). Po studiach chciałbym wyjechać do Ameryki na jakiś czas z 2 prostych powodów: Chce zwiedzić Kanadę i Stany no i oczywiścię zarobić. W te wakacje 3 miesiące byłem w Toronto i bardzo mi się spodobało to miejsce, mam też tam dalszą rodzię, która minie ugościła i załatwiła prace w fabryce. Czy ktoś z Was orientuje się jak wygląda rynek pracy dla ludzi władających językami orientalnymi? Chcę zrobić specjalizację tłumacza, ale mogę pracować wszędzie tam gdzie przyda się język arabski i perski (poza kebsem) 

Czy jest tu ktoś kto może mi doradzić gdzie szukać, co czytać i nad czym pracować? Mam jeszcze rok do zakończenia stdiów. Czy mój dyplom będzie w ogóle uznany? Czy jest możliwy staż w jakiejś instytucji w wakacje? Bardzo proszę o informacje. 

Nie jestem muzułmaninem :)

Pozdrawiam

 

Spojrz w statystyki wiz pracowniczych i zobacz ile bylo ludzi sprowadzonych w tym zawodzie. Mnie sie wydaje, ze kzielu ma racje i troche z tymi umiejetnosciami to jak z drewnem do lasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...