Skocz do zawartości

Mienie przesiedlieńcze - Wiza J-1 (12 miesięcy)


hellochris

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Od 5 miesięcy przebywam w USA na wizie J-1 na rocznym programie internship. Chciałbym kupić samochód, bo zima się zbliża :wacko:

Czy będę go mógł potem sprowadzić do Polski jako mienie przesiedleńcze? (Wizę mam na 12-13 miesięcy, a zakupie samochód 6-7 mies przed powrotem).

Czytałem, że okres przebywania musi być nieprzerwany. Czy jeżeli wrócę do Polski na święta na 2 tyg, to wtedy mogę nie dostać zwolnienia z opłat celnych? (wezmę urlop w pracy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem to, ale ciągle nie znalazłem odpowiedzi, czy wiza J-1 na 12 mies podlega pod "miejsce zwykłego zamieszkania" i "koncentracje interesów zyciowych"

Cytuj

"Zwolnienie moe zostaudzielone tylko osobom, których miejsce zamieszkania znajdowało sipoza obszarem celnym UE nieprzerwanie przez okres co najmniej 12 miesicy. "  - Czy tutaj nawet krótki wyjazd do innego kraju przerywa ten okres? Z logicznego punku widzenia tak, ale gdzieś czytałem, że wyjazdy typu 1-2 tyg są ok.

Cytuj

"Przez miejsce zwykłego zamieszkania naley rozumiemiejsce normalnego ycia osoby przesiedlajcej si, w którym koncentrujsijej sprawy yciowe. Osoba przesiedlajca sipowinna udowodni, ibdzie posiadała miejsce zwykłego zamieszkiwania w Polsce przedkładajc takie dokumenty, jak np. karta czasowego pobytu, bddokument potwierdzajcy zameldowanie w kraju, umowa o prac, "

- Będąc na programie internship mam umowę o pracę + umowa o wynajem domu na czas trwania programu. Jestem właścicielem mieszkania w Polsce, czy to by przeszkadzało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...