Skocz do zawartości
marcinCALIFORNIA

Czy można wziąć udział w loterii będąc w ostatniej klasie szkoły średniej [ODPOWIEDŹ]

Recommended Posts

Przypadkiem nie sluchaj idiotycznych rad powyzej zeby rzucic szkole w PL... Sam degree Ci niewiele da, ale bedziesz go mial. Tutaj bedzie kosztowal nieporownywalnie wiecej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

5 minut temu, kzielu napisał:

Przypadkiem nie sluchaj idiotycznych rad powyzej zeby rzucic szkole w PL... Sam degree Ci niewiele da, ale bedziesz go mial. Tutaj bedzie kosztowal nieporownywalnie wiecej.

Czyli uważasz, że dobrze kończyć tutaj mgr inż. na AGH i dopiero wylecieć i tam uzupełniać do bachelora na Uniwersytecie czy nic nie robić i wozić się z papierami z Krakowa?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 minut temu, kzielu napisał:

Dołączam się do tej rady. Nikt mi polskiego papierka nie kazał nigdy chować. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

8 minut temu, Labs92 napisał:

Czyli uważasz, że dobrze kończyć tutaj mgr inż. na AGH i dopiero wylecieć i tam uzupełniać do bachelora na Uniwersytecie czy nic nie robić i wozić się z papierami z Krakowa?

Tysiącom programistów sciaganych do USA zagraniczne papiery nie przeszkadzają. Oczywiście lepiej Twoim zdaniem lepiej przygodę w USA zacząć od kredytu za szkolke niedzielna. 

Tak na marginesie, tepego programowania można się nauczyć samemu. Rozwiązywanie problemów i przenoszenie tego na kod to inna sprawa. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
24 minuty temu, Labs92 napisał:

Pomieszkaj / popracuj troche w US zanim zaczniesz grac eksperta na forum doradzajac ludziom w podejmowaniu decyzji ktore moga zawazyc na ich karierze / dalszym zyciu.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

32 minuty temu, KaeR napisał:

Tysiącom programistów sciaganych do USA zagraniczne papiery nie przeszkadzają. Oczywiście lepiej Twoim zdaniem lepiej przygodę w USA zacząć od kredytu za szkolke niedzielna. 

Tak na marginesie, tepego programowania można się nauczyć samemu. Rozwiązywanie problemów i przenoszenie tego na kod to inna sprawa. 

Ja akurat programistą nie jestem, bardziej electric engineer i wiem, że bez uzupełnienia paru przedmiotów na US Uniwersytecie się nie obejdzie ze względu nawet na inne częstotliwości czy napięcia w gniazdkach, inne jednostki miary używane w US no i całkowicie inne schematy i oznaczenia elektryczne.

Moge mieć też szczęście i po prostu startować do egzaminu na prawo wykonywania zawodu po mgr tutaj w PL, co nie oznacza wcale mniej nauki.

Ja głownie celuje w Lighting designer, bardzo podoba mi się projektowanie oświetlenia w budynkach i na różne sceny koncertowe/eventy, a tego jak wiemy w US na pewno nie brakuje, a i $ bardzo dobre :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Labs92, powiedz mi jakie to certyfikaty z IT mozna dostac w Ameryce, ktorych nie mozna dostac w PL? Ja jestem troche w temacie bo w profesjonalnym IT w Polsce mam juz ponad 8 lat stazu, troche certyfikatow zrobilem, studia tez w PL i jak teraz zaczalem szukac pracy to w ofertach widze te same certyfikaty ktore juz posiadam. Jesli mam Ci Marcinie dac rade, to koncz studia w PL (tylko inzyniera, jak jestes dobry to magister do niczego nie bedzie Ci potrzebny). AGH pod wzgledem informatyki jest jedna z najlepszych uczelni w tej czesci Europy i na spokojnie jedz potem z fachem w reku.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 godzin temu, Labs92 napisał:

Ja głownie celuje w Lighting designer, bardzo podoba mi się projektowanie oświetlenia w budynkach i na różne sceny koncertowe/eventy, a tego jak wiemy w US na pewno nie brakuje, a i $ bardzo dobre :)

A do tego potrzeba wyzszego wyksztalcenia?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Godzinę temu, KaeR napisał:

A do tego potrzeba wyzszego wyksztalcenia?

Może pracując u jakiegos Janusza z Jackowa to nie musisz mieć wykształcenia, ale tak to raczej polecam

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
27 minut temu, Labs92 napisał:

Może pracując u jakiegos Janusza z Jackowa to nie musisz mieć wykształcenia, ale tak to raczej polecam

yyyy... wiesz wiele moich umiejetnosci nabytych droga edukacji na politechnice nie jest uwazane w USA jako wymagajace wiecej niz dwa lata CC. Teraz nawet sa przyspieszone programy w 16 tygodni dla weteranow, zeby mogli isc prawie od razu do pracy po wyjsciu z woja. Mowie tu o CAD, CAM itp. U mnie programowanie CAM i projektowanie CAD ciagnelo sie az do czwartego roku w Polsce. Poniewaz wUSA te programy sa robione przy wspolpracy z przemyslem to wiem, ze wielu pracodawcow nie sika po scianach jak ktos przychodzi z licencjatem do pracy, gdzie dwa lata w zupelnosci wystarczaja. Juz z wlasnej laki powiem, ze nawet nie mozemy (pracuje na czteroletnim uniwersytecie) byc prowadzaca jednostka przy nauczaniu takich umiejetenosci inzynierskich, zeby nie kolec wladz stanowych i Tabacco Commision, ktore takie programy ustanawiaja i sponsoruja. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 godzin temu, Labs92 napisał:

Każą Ci schować ten papierek z uczelni polskiej szybciej niż go wyciągniesz :) Ucz się we własnym zakresie co Cie interesuje i potem zrób odpowiedni certyfikat z tego w USA. Szkoda 3,5 roku na te nasze Uczelnie, a uczyć będziesz się algorytmów zrobić kawę -> pić kawę - > umyć kubek :))

Mi mojego papierka (uwaga, uwaga, z prywatnej uczelni!) nikt nie kazal schowac. Wiadomo, ze pewnie liczyly sie moje umiejetnosci i doswiadczenie, ale ten papier tez jednak byl brany pod uwage. Wiec nie gadaj glupot.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja rozumiem Prawo tutaj mowy nie ma, nawet z Medycyną jest przeogromny problem, ale akurat jeśli chodzi o IT, to programowanie wszędzie jest takie samo, wystarczy się przyłożyć na studiach, pójść na staż do firmy typu Intel ( mam akurat siedzibę 6km od domu ) i spokojnie można dostać pracę w USA jako programista. Dlatego miałem co prawda chwilę zwątpienia, ale wróciłem na ziemię. Poważnie myślę o tym transferze z Intela to może być naprawdę super sprawa, już pomijam benefity takie jak darmowe loty czy samochód i mieszkanie przez pierwszy rok, ( wiem bo mam w rodzinie pracownika wydelegowanego przez Intel do Folsom koło Sacramento ).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, ilon napisał:

Mi mojego papierka (uwaga, uwaga, z prywatnej uczelni!) nikt nie kazal schowac. Wiadomo, ze pewnie liczyly sie moje umiejetnosci i doswiadczenie, ale ten papier tez jednak byl brany pod uwage. Wiec nie gadaj glupot.

Prywatna uczelnia mówisz. Słabo z nauką :D Ale co tam, ważne, że skończona i przez Johnego zaakceptowane :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 minut temu, Labs92 napisał:

Prywatna uczelnia mówisz. Słabo z nauką :D Ale co tam, ważne, że skończona i przez Johnego zaakceptowane :D

Tak, bo w USA nie ma prywatnych uczelni. Harward, Columbia. Cala Ivy League. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A w ogole Johnny to ma w nosie roznice miedzy polskimi prywantymi a publicznymi uczelniami. Nawet nie zrozumie dlaczego mialybyc jakies specjalne roznice. (Tak samo jak studia dzienne czy zaoczne. Whatever.)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
48 minut temu, KaeR napisał:

Tak, bo w USA nie ma prywatnych uczelni. Harward, Columbia. Cala Ivy League. 

26 minut temu, katlia napisał:

A w ogole Johnny to ma w nosie roznice miedzy polskimi prywantymi a publicznymi uczelniami. Nawet nie zrozumie dlaczego mialybyc jakies specjalne roznice. (Tak samo jak studia dzienne czy zaoczne. Whatever.)

No wiem, chciałem wywołać burze. Jesteście nie do zdarcia szanuję :) pozdrawiam 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, Labs92 napisał:

Slabo nie, powiedzialabym ze raczej w miare ok. Ludzie czesto wybieraja prywatne uczelnie nie ze wzgledu na to, ze im sie nie chce uczyc. Ja akurat studiowalam chwile na panstwowym uniwersytecie, wiec mam porownanie. I jakbym byla w Polsce to dalej bym studiowala na prywatnej uczelni :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 godzin temu, ilon napisał:

Slabo nie, powiedzialabym ze raczej w miare ok. Ludzie czesto wybieraja prywatne uczelnie nie ze wzgledu na to, ze im sie nie chce uczyc. Ja akurat studiowalam chwile na panstwowym uniwersytecie, wiec mam porownanie. I jakbym byla w Polsce to dalej bym studiowala na prywatnej uczelni :)

jasne, jasne.. wmawiaj sobie :) Wiadomo, że w USA nie ma wyboru ale tu już widzę jak lecisz płacić za semestr :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Matolowi to i najlepsza uczelnia nie pomoże a madremu i tak wszystko jedno. 

Lab, kiedyś miałem podobne myślenie jak Twoje. Moi znajomi po prywatnych uczelniach udowodnili mi, że się lekko myliłem w ocenie po obserwacji jak im się kariera potoczyla. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz