Skocz do zawartości

Czy można wziąć udział w loterii będąc w ostatniej klasie szkoły średniej [ODPOWIEDŹ]


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 2/14/2017 o 14:22, piori napisał:

Chyba wiele osób na tym forum Ci kibicowało, a ten temat to jakby "Twój temat" na forum, więc chyba odpowiednie miejsce, żeby zapytać czy wszystko poszło zgodnie z planem? Leciałeś sam? Nie było na lotnisku pytań o wiek itp. perypetii?

Pozdrawiam!

Wszystko okej, sytuacja na granicy była dość zabawna, bo jak wiecie to był tylko wlot i zaraz wracałem do Polski po zaledwie 3 dniach, leciałem na JFK, dałem kopertę i paszport, gość z CBP rozdarł kopertę jakby to były jakieś śmieci, zapytał tylko czy adres taki sam, a ja niepotrzebnie dodałem , yes, but at this moment I am not going there, i w tym momencie bardzo nieprzyjemnie odpowiedział mi I DON'T CARE, wpisał coś do komputera, wbił pieczątkę a jak już usłyszałem jak mówi next , wiedziałem, że jestem rezydentem, niesamowite uczucie. Już się nie mogę doczekać rzeczywistej emigracji za ocean 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 7 miesięcy później...

Witam, a ja mam następujące pytanie: jestem osobą pełnoletnią w trzeciej klasie liceum ogólnokształcącego (w maju 2018 -matura). Mama składa wniosek do DV-2019 na całą rodzinę, czyli uwzględnia mnie również we wniosku, jako dziecko do 21-go roku życia.

Czy mogę zwiększyć swoje szanse i złożyć niezależnie od mamy wniosek dot. tylko i wyłącznie mojej osoby? Czy zostanę zdyskwalifikowana za zdublowanie danych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Agnieszka Żamojda said:

Witam, a ja mam następujące pytanie: jestem osobą pełnoletnią w trzeciej klasie liceum ogólnokształcącego (w maju 2018 -matura). Mama składa wniosek do DV-2019 na całą rodzinę, czyli uwzględnia mnie również we wniosku, jako dziecko do 21-go roku życia.

Czy mogę zwiększyć swoje szanse i złożyć niezależnie od mamy wniosek dot. tylko i wyłącznie mojej osoby? Czy zostanę zdyskwalifikowana za zdublowanie danych?

Możesz zgłosić wniosek. Nawet jeśli oboje rodziców jako małżeństwo złoży dwa wnioski, ty możesz złożyć też swój, wtedy szanse też automatycznie wzrastają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zapytać o taką rzecz czy wykształcenie 8 lat szkoły podstawowej+3 lata zawodowej+2 lata liceum dla dorosłych zakończone zresztą maturą spełnia warunek aplikacji? Wiem że było trochę wątków na ten temat lecz odpowiedzi są sprzeczne, rozumiem że jest to 12 lat nauki lecz nie wiem czy ta szkoła zawodowa też wlicza się w ten okres nauczania średniego ,czy to ma znaczenie czy też nie. Jedni piszą że liczą się tylko lata inni że tylko lata nauczania średniego czyli zawodówka nie. Bardzo proszę o odpowiedź gdyż czytam  forum i już całkowicie mam bałagan w głowie, tylko mnie nie linczujcie że zadaje to pytanie ale naprawdę nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sly6 za odpisanie, był taki wątek dość stary gdzie niejaki bolcmistrz miał taką sytuację i chyba jego żona też, że mięli 8 lat podstawówki, 3 zawodówki, potem liceum dla dorosłych chyba 2 letnie i ponoć dzwonił do ambasady gdzie pani powiedziała mu że  musiałby mieć 4 lata liceum a nie dwa żeby się kwalifikować, czyli tak jakby ta szkoła zawodowa nie wliczała się w zakres nauczania średniego, ja tego nie wiem jak jest naprawdę i mam dylemat, bolcmistrz miał wyjaśnić ten temat do końca ale wątek się urwał. Ja rozumiem że jest to 12 lat nauki tylko że niektórzy kończą szkołę podstawową i potem idą do liceum lub technikum gdzie jest 4 lata nauki, oczywiście w starym systemie, i jest ok. u mnie sytuacja wygląda nieco inaczej gdyż są dwie szkoły ponadpodstawowe, zawodówka i potem liceum, i to mnie nurtuje. Czytałem wiele wątków na tym forum i widzę że posiadasz wiedzę na tematy dotyczące emigracji więc dzięki że poświęcasz trochę czasu żeby odpisać. Jeżeli sytuacja jest taka że tylko wystarczy 12 lat szkoły zakończone  średnim wykształceniem no to dobrze, a jeśli bolcmistrz ma rację to nie fajnie.

 

  •  
  •  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dzwoniąc tam mogę otrzymać ogólnikową odpowiedź taką która jest w instrukcji, więc pomyślałem że na forum są osoby znające temat lub nawet mają podobną sytuację co do wykształcenia i są zorientowani jak to jest w rzeczywistości, myślę że jak mnie ktoś nie oświeci to spróbuje się skontaktować z ambasadą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2017 o 18:24, marcinCALIFORNIA napisał:

No prawda jest taka, że o USA a dokładniej o Californii to ja marzę już od kilku lat, hahaha, a zaczęło się bardzo zabawnie jak wieku nie wiem 12 lat? oglądałem filmy/bajki na Disney Channel i ogarnąłem, że wszystko co produkują znajduję się w LA i fajnie by było kiedyś pojechać w to bajkowe pełne palm miejsce, podrosłem zacząłem czytać i zrobiłem gigantyczny research na temat Stanów, życia tam i wiz, potem wujek wyjechał na chwilę to go odwiedziłem w San Francisco i wtedy już się zakochałem totalnie. Wziąłem udział w loterii i finał każdy pewnie zna. a do USA na stałe wyjadę mając około 23 lata, więc mam nadzieję, że trochę oleju w głowie już będzie :> 

Marcin czy ty masz zamiar przeciagnac wyjazd do USA przez caly okres studiow? Masz juz bialy paszort? Jesli tak to na jak dlugo i co pisales w uzasadnieniu? Nie sadzilam ze mozna to w ten sposob bezpiecznie przeciagnac na tak dlugi okres a szczeze powiedziawszy bylaby to odpowiednia opcja dla mojej rodziny (jesli zostaniemy wylosowani :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...