Skocz do zawartości

Podatek - dochód dodatkowy


konrad_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W przyszłym roku zamierzam emigrować do USA (loteria wizowa). Pytanie:

Jak wygląda sprawa z odprowadzaniem podatku w USA z dodatkowego źródła dochodu? (zarabianie w internecie). Czy ktoś już działa w taki sposób i ma z tym do czynienia, czy pozostaje mi kontakt z doradcą podatkowym w USA? Wiem, że podatek odprowadza się do kwietnia i jeżeli pracuje się legalnie to podatek potrącany jest z czeka, natomiast jak to wyglądać będzie w moim przypadku? W Polsce na początku był problem, ale od tamtego roku podatkowego US się doszkolił w zakresie internetu i utworzyli specjalny paragraf, natomiast o USA nie mam pojęcia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, konrad_ napisał:

Witam,

W przyszłym roku zamierzam emigrować do USA (loteria wizowa). Pytanie:

Jak wygląda sprawa z odprowadzaniem podatku w USA z dodatkowego źródła dochodu? (zarabianie w internecie). Czy ktoś już działa w taki sposób i ma z tym do czynienia, czy pozostaje mi kontakt z doradcą podatkowym w USA? Wiem, że podatek odprowadza się do kwietnia i jeżeli pracuje się legalnie to podatek potrącany jest z czeka, natomiast jak to wyglądać będzie w moim przypadku? W Polsce na początku był problem, ale od tamtego roku podatkowego US się doszkolił w zakresie internetu i utworzyli specjalny paragraf, natomiast o USA nie mam pojęcia.

Pozdrawiam.

 

A coz to za specjalny paragraf, jezeli mozna spytac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, jkb napisał:

A coz to za specjalny paragraf, jezeli mozna spytac?

Może źle się wyraziłem, chodzi o to, że w roku podatkowym 2014 miałem duże problemy z udowodnieniem legalnosci zarobionych pieniędzy z dochodu "pozostałego" (możliwe, że nie było to tak popularne). A w ubiegłym roku podatkowym podając nazwę programów i sposobu zarabiania przeszło za pierwszym razem bez żadnych pytań i potwierdzeń (oprócz okazania wpisu do rejestru firmy). Ale nie o tym mowa, bo w Polsce nie mam z tym problemu. Zastanawia mnie kwestia USA jak tam jest z podatkami od dodatkowych źródeł i czy są jakies kategorie typu np. internet. 

Ewentualnie druga kwestia czy mogę odprowadzać dalej podatek w Polsce, mieszkając w USA? Musiałbym wtedy wypłacać pieniądze na konto Polskie i z niego dopiero na Amerykańskie? Dużo nauki przede mną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...