Skocz do zawartości

Emigracja do Kanady od czego zaczac?


Andrzejowski

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, czarex napisał:

Jesli ktos jest jeszcze zainteresowany tematem to prosze o info - najlepiej priv. Walkowalem temat dosc doglebnie, mialem plan pozostania na stale w Kanadzie, lecz wyszlo ze do USA latwiej w moim przypadku bylo po 4 latach w Kanadzie...

Czarex twoim zdaniem gdzie jest lepiej, w USA czy w Kanadzie? Oczywiście z twojej perspektywy, wiadomo ze to dwa ogromne kraje i w różnych częściach jest inaczej. Jestem ciekaw opinii osoby która mieszkała dłużej tu i tu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, jabba1 napisał:

Czarex twoim zdaniem gdzie jest lepiej, w USA czy w Kanadzie? Oczywiście z twojej perspektywy, wiadomo ze to dwa ogromne kraje i w różnych częściach jest inaczej. Jestem ciekaw opinii osoby która mieszkała dłużej tu i tu ;) 

Wszystko zalezy jakie masz oczekiwania. Dla jednej osoby lepszym autem bedzie Fiat 500 a dla drugiej Ford Mustang.

Jeden i drugi kraj ma swoje plusy i minusy, zaden nie jest kraina mlekiem i miodem plynaca. Jednak jestem zdania ze w obu przypadkach wwybor jest znacznie lepszy od Europy.

Jesli martwisz sie byciem na bezrobociu, socjalem ktory potencjalnie mozesz otrzymac oraz niskie temperatury nie sa straszne to Kanada jest dobrym wyborem.

Jesli masz gdzies czy panstwo sie Toba zajmie w przypadku bezrobocia, brak socjalu lecz chcesz placic mniej daniny panstwu to lepszym wyborem bedzie USA.

Ja osobiscie jestem za jak najnizszymi podatkami i daninami dla panstwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze w jednej Prowincji masz więcej pomocy Państwa a w innej mniej. Kanada nie jest taka sama wszędzie.

podobnie z USA. Zapytajcie się ludzi z jakich pomocy mogą korzystać w np Illinois a jakich w Teksasie.

pisze to by nie powstało wrażenie ze Kanada to wszędzie masz tak samo.

tutaj należy pisać np Ontario,Manitoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly, oczywiscie, ze tak. To tak jak pisanie o Europie bez rozgraniczenia na panstwa. Pytanie bylo ogolne wiec napisalem ogolna odpowiedz. Majac do wyboru Kalifornie i Alberte, wybralbym Alberte. Natomiast majac do wyboru dowolna prowincje i Floryde albo Texas wybieram stany :)

Ja patrze na to z tej strony, ze nie chce pobierac zadnych swiadczen od panstwa, a jak cos bede potrzebowal to albo mam na to ubezpieczenie albo zaplace za to. W zamian oczekuje najlepiej braku swiadczen socjalnych jak i nizszych podatkow, uproszczonej papierologii, i mozliwie jak najmniej stalych danin dla panstwa/prowincji/stanu/miasta z mojej strony. To byl glowny powod dlaczego zdecydowalem sie opuscic Polske i Europe. Wiem, to jest dosc radykalne podejscie. Kazdy ma swoje powody dla ktorych chce opuscic lub juz opuscil ojczyzne i tak jak juz pisalem, dla jednego lepszym wyborem bedzie Fiat 500 a dla drugiego Ford Mustang. 

Aby porownac wszystkie stany i prowincje pod katem wielu czynnikow to trzeba byloby napisac ksiazke pewnie na 150 stron... a i tak nie dalaby odpowiedzi wszystkim zainteresowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly, lubie tresciwie i doglebnie odpowiadac jesli ktos zadaje pytanie. Tak jak ujalem wczesniej, czynnikow jest wiele i jesli nie wiem na jakie czynniki ktos zwraca uwage to ciezko jest mi sie zglebic. Nie ma kraju/prowincji/stanu idealnego dla kazdego. Jeden ceni bardziej kwestie x inny kwestie y. Nie jestem politykiem ktory chce dogodzic w obu kwestiach, jestem sprzedawca ktory stawia sprawe jasno jak zna potrzeby kupujacego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...