Skocz do zawartości

Nie wpuścili mnie do USA


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Stany sa atrakcyjne do zwiedzania ale nie do życia i emigracji... Linie norwegian na bodajże 20 stycznia oferują przelot w obie strony london gatwick - fort lauderdale za 1500zl hotele ok 300zl za noc... Pogoda 27 stopni jest co zwiedzac naprawde jest to jedno z nie wielu miejsc które chciałbym zwiedzić ale co wiza.... nie wiem ale ja znam przykład osoby która odwolała się została drugi raz zaproszona na rozmowę i dostała za drugim razem pomimo że nie można się  odwołać ale napisala pismo do ambasady i zjechala ich tam równo... ja teraz spróbuje po raz drugi i jak nie dostanę to piszę odwołanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 217
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

To uwazasz ze lepiej bedzie na ruchu bezwizowym gdzie mozesz pojechac tylko na 3 miesiace?

No i najwazniejsze.

Co jest lepsze? Wydac na dojazd do Warszawy i wize czy wydac na zarejestrowanie sie w WVP, kupienie biletow do USA, podroz do USA i ... odprawa pierwszym samolotem do Polski?  Same zalety. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zenek77 napisał:

ja uważam że jest to pewna dyskryminacja bo czym się róznimy od biednego Litwina czy Łotysza który może sobie bez wizy polecieć... Pozatym w tej chwili promesa kosztuje ok 700zl plus oczywiście dojazd do Ambasady... powinni znieść te wizy a i tak jak nie zechcą to nie wpuszczą na granicy... po jakiego mam siedziec godzinami wypełniac wniosek wysyłac płacić jechac do Wawy ponad 200km i przyjechac z odmową... Nie ma innego kraju na świecie który robiłby takie problemy... kanada zniosła wizy Australia darmowa wiza wypełniana przez neta a tu odwieczny problem i stanie w kolejce na Pięknej jak jakiś pajac

No to siup do Kanady i Australii zamiast do tych złych stanow. W sumie mogą sobie zazyczyc 10 pompek i dwa przysiady od aplikantów, i mają do tego święte prawo... Nie wykluczone, że niedługo coś podobnego będzie wprowadzone. :-P

Tak na marginesie, ja na Pięknej przeważnie stoje jak człowiek a nie pajac, więc może dlatego nie miałem problemu z wizami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Roelka napisał:

To uwazasz ze lepiej bedzie na ruchu bezwizowym gdzie mozesz pojechac tylko na 3 miesiace?

No i najwazniejsze.

Co jest lepsze? Wydac na dojazd do Warszawy i wize czy wydac na zarejestrowanie sie w WVP, kupienie biletow do USA, podroz do USA i ... odprawa pierwszym samolotem do Polski?  Same zalety. :)

Ile osob które jezdzie naprawdę zwiedzac na wiecej niż na kilka tygodni?  Dla prawdziwych turystów wszystko jedno czy maja wbite 3 czy 6 miesięcy. Nie zrozum mnie zle - Nie jestem ani za ani przeciw ale uważam ze akurat ten argument nie jest najważniejszy. Normalna osoba jeżeli miałby wybierac pomiedzy jakby nie bylo upokarzającym staraniem sie o promese w ambasadzie czy skróceniem możliwości pobytu do 90 dni, uwierz mi wszyscy turysci wybiora to drugie bo i tak ich to nie dotyczy. 

A co do zawrocenia na granicy - nie oszukujmy sie - chyba sie jezsze tak nie zdazyło żeby zawrocili 100% niewinną osobe - albo przesiedziana wiza, albo praca na nielegalce albo jakies kłamstwa.  Poza tym gdy zarejestrujesz się w WVP a maja do ciebie jakies wątpliwości i tak zaprosza cie na rozmowe i ewentualnie odmówią wjazdu.  To nie jest tak że wszyscy mogą latać jak sobie chcą.. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Roelka napisał:

To uwazasz ze lepiej bedzie na ruchu bezwizowym gdzie mozesz pojechac tylko na 3 miesiace?

No i najwazniejsze.

Co jest lepsze? Wydac na dojazd do Warszawy i wize czy wydac na zarejestrowanie sie w WVP, kupienie biletow do USA, podroz do USA i ... odprawa pierwszym samolotem do Polski?  Same zalety. :)

pewnie że lepiej będzie. Jaki turysta leci na pół roku?  A co do biletów to i tak mogą mnie cofnąć z lotniska czy wizy będą obowiązywały czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, KaeR napisał:

No to siup do Kanady i Australii zamiast do tych złych stanow. W sumie mogą sobie zazyczyc 10 pompek i dwa przysiady od aplikantów, i mają do tego święte prawo... Nie wykluczone, że niedługo coś podobnego będzie wprowadzone. :-P

Tak na marginesie, ja na Pięknej przeważnie stoje jak człowiek a nie pajac, więc może dlatego nie miałem problemu z wizami. 

Wiesz Stany sa atrakcyjniejsze pod katem zwiedzania niz Australia czy Kanada... jEŚLI CHODZI o zycie to wiadomo że Australia i Kanada na pierwszym miejscu bo masz opiekę medyczną za darmo... Może i stojisz jak człowiek i cieszysz michę bo wize dostałeś ciekawe jakbys jej nie dostał czy bylbys taki happy i skłonny do banowania każdego kto tutaj napisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, agatenka napisał:

Ile osob które jezdzie naprawdę zwiedzac na wiecej niż na kilka tygodni?  Dla prawdziwych turystów wszystko jedno czy maja wbite 3 czy 6 miesięcy. Nie zrozum mnie zle - Nie jestem ani za ani przeciw ale uważam ze akurat ten argument nie jest najważniejszy. Normalna osoba jeżeli miałby wybierac pomiedzy jakby nie bylo upokarzającym staraniem sie o promese w ambasadzie czy skróceniem możliwości pobytu do 90 dni, uwierz mi wszyscy turysci wybiora to drugie bo i tak ich to nie dotyczy. 

A co do zawrocenia na granicy - nie oszukujmy sie - chyba sie jezsze tak nie zdazyło żeby zawrocili 100% niewinną osobe - albo przesiedziana wiza, albo praca na nielegalce albo jakies kłamstwa.  Poza tym gdy zarejestrujesz się w WVP a maja do ciebie jakies wątpliwości i tak zaprosza cie na rozmowe i ewentualnie odmówią wjazdu.  To nie jest tak że wszyscy mogą latać jak sobie chcą.. 

 

Dokładnie kto jedzie na 6miesięcy?? tydzień, dwa no może 3 tyg i powrót do domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zenek77 napisał:

Wiesz Stany sa atrakcyjniejsze pod katem zwiedzania niz Australia czy Kanada... jEŚLI CHODZI o zycie to wiadomo że Australia i Kanada na pierwszym miejscu bo masz opiekę medyczną za darmo... Może i stojisz jak człowiek i cieszysz michę bo wize dostałeś ciekawe jakbys jej nie dostał czy bylbys taki happy i skłonny do banowania każdego kto tutaj napisze...

Nie byłem w USA turystycznie to nie wiem. Z tego co widzę to szału nie ma. Byłem w ciekawszych turystycznie miejscach ale kto co lubi. 

Odmów obecnie jest chyba około 5%,  czyli jedna osoba na dwadzieścia. W ambasadzie widziałem odchodzacych bardzo rzadko z kwitkiem. Sam im bym nie dał wizy. 

Po trzecie, zbanowalem Cie? Gdzie, kiedy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jackie zablokował ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...