Skocz do zawartości

Emigracja do USA, jak podejść do sytuacji?


EasYPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

W tym roku kończę edukację szkolną na poziomie Technika - kierunek informatyk. Oczywiście mam zamiar ukończyć szkołę z wynikiem pozytywnym odnosząc się do moich egzaminów zawodowych. 

Jestem w związku z Kobietą (ma 25 lat, posiada obywatelstwo Polskie, była pół roku w Stanach 3 lata temu w odwiedzinach) której Ojciec mieszka w Stanach, ma on swoją firmę która dobrze prosperuje. Jest on pełnoprawnym obywatelem kraju. Znalazłby się tam i praca dla mnie. Moja Pani chce abyśmy po ukończeniu mojej edukacji wylecieli do Stanów, do jej Ojca. Zaczęli tam mieszkać i budować swoje wspólne życie z jakimś ciekawym startem. Nie mam większego problemu z przyswajaniem języka obcego i wiem czego chce od życia.

 

I tu nasuwa się moje pytanie, co mógłbym zdziałać w tej sprawie aby to pchanąć do przodu? O jaką wizę powinienem się starać? Słyszałem o loterii ale chyba już za późno. Jakby w tej kwestii wyszło sponsorowanie zielonej karty? 

Za wszelkie informacje bardzo dziękuję i każdą odpowiedź cenię jak złoto! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

sponsorowanie rodzinne.. Pobieracie się,Twój przyszły teść sklada papiery i wspólnie jedziecie. Poszukaj w biuletynie wizowym ile się czeka teraz.

a co do sponsorowania pracowniczego to macie dobrego prawnika ? Poczytaj na stronach rządowych co należy miec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, iż w tym przypadku nie biorą pod uwagę takich aspektów jak np. Wykształcenie czy aktualne dochody? 

Po tej stronie raczej ciężko o dobrego prawnika. Od strony Stanów i teścia, dużo formalności jest do załatwiania? I jaki może być czas oczekiwania w Stanach na decyzję? Bo biuletyn już sprawdziłem i wiem co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochody wazne sa w przypadku sponsora. Musi to byc 125% over poverty line. Albo ojciec bedzie musial miec co-sponsora.

Nie bawcie sie w wizy pracownicze czy inne takie pierdoly, bo wizy pracownicze nie sa wizami stalego pobytu. Wedlug mnie strata czasu, jesli dziewczyna (no i niedlugo zona, jesli chcecie razem emigrowac) ma ojca obywatela.

Sponsorowanie rodzinne jest dziecinnie proste i prawnik nie jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, zaraz sobie sprawdzę tą lekturę! 

Jeszcze jedno pytanie, czy aktualnie mogę swobodnie ubiegać się o wizę turystyczną? Chcielibyśmy polecieć tak do dwóch tygodni. Konkretnie chodzi mi o to czy nie zrobię sobie jakiegoś bałaganu w ''systemie''. Aktualnie jestem jeszcze uczniem w państwowej szkole więc powinno to być jakieś ułatwienie w odniesieniu do rozmowy o wizę. Przynajmniej tak mi się wydaje z logicznego punktu widzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...