Skocz do zawartości

Emigracja do USA, jak podejść do sytuacji?


EasYPL

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie to bym spokojnie podszedl do sytuacji bo wiekszosc odpowiedzi - szczegolnie niestety Sly6 jest bezuzyteczna.

Zakladam ze kobieta nie ma obywatelstwa ani zielonej karty ?

Kroki nastepujace :

- kiedy jej ojciec zostal obywatelem ?

- Po odpowiedzi wyzej - sprawdzic czy jej nalezy sie po ojcu obywatelstwo

- Jezeli nie, to ojciec sponsoruje ja na zielona karte, potrwa to 7 lat (jezeli pozostanie niezamezna) lub 11 lat (jezeli wezmiecie slub)

- po tych 7 lub 11 latach, zakladajac ze jeszcze bedzie Wam sie chcialo, ona wyjezdza do US i sklada na Ciebie petycje. Jezeli przepisy imigracyjne zostana bez zmian to po jakis dwoch latach otrzymasz zielona karte (czyli za jakies 9 lat - 2025 rok).

Pozostale drogi imigracji to przez pracodawce lub loterie wizowa... O dochody na razie to bym sie zupelnie nie martwil, patrz co napisalem wyzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

@kzielu,

- jest obywatelem od 20 lat 

Aktualnie tylko tyle jestem w stanie określić odnośnie tych podpunktów, reszty dowiem się rano ponieważ szkoda budzić kobiety o 2 w nocy :D

Aaaa droga imigracji przez pracodawcę? Jak to działa?Prezydent Trump obiecał że wizy zniesie lecz jakoś w to nie wierze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zapoznałem się z tym programem i muszę przyznać że jest on ciekawy. Dość liczna liczba krajów znajduje się na liście aktualnie, oczywiście poza... :)

Żyjąc z nadzieją, że wkrótce lista zostanie zaktualizowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie akurat ruch bezwizowy wypada słabo w porównaniu z b2 ale co kto lubi. Ty i tak jesteś w lepszej sytuacji niż każdy inny kto wpada na forum i rozprawia o swoim american dream. Masz punkt zaczepienia w postaci ojca dziewczyny -obywatela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...