Skocz do zawartości

"przesiedzona" wiza a sponsorowanie przez rodzica z GC


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Czy ktoś jest w stanie sprecyzować, lub spotkał się z sytuacją sponsorowania przez posiadacza GC, w tym wypadku rodzic, swojego syna który wyjechał do USA na B2 i przesiedział swój pobyt.

Znalazłem ten temat

jednak jest w nim mowa o sponsorowaniu w odwrotną stronę, na dodatek przez obywatela.

Sprawa wygląda tak, rodzice z GC są w USA pół roku, jest z nimi również syn który wjechał na B2 i który przesiedział swój pobyt.

Nie starał się o żadne przedłużenie pobytu, zmianę status itp. W tym momencie gdyby wrócił do Polski obowiązuje go ban na 3 lata przez to, że nie przekroczył jeszcze roku nielegalnego pobytu.

Przeglądając inne tematy i strony poświęcone tematowi doszedłem do wniosku, że raczej temat sponsorowania go upadł, chociaż doczytałem się czegoś o "wybaczeniu" nielegalnego pobytu w wypadku sponsorowania przez obywatela.

Czy byłby ktoś łaskaw podać jakieś informacje na ten temat jeśli się z czymś takim spotkał?

PS. I tak, wiem o tym, że osoba która jest nielegalnie łamie prawo itp itd. ale proszę o rzetelne odpowiedzi związane z tematem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielegalny pobyt jest przebaczany tylko przy sponsorowaniu przez obywatela.

Rodzice oczywiście mogą zacząć sponsorowanie syna, ale w jego sytuacji to nic nie zmienia. Nadal jest nielegalnym i - teoretycznie - podlega deportacji.

Przejrzałam Twoje poprzednie posty i mam taką radę - przyjmij jednolity front przy opowiadaniu historii rodzinnych ;) Raz piszesz, że rodzice i brat dostali zielone karty, a raz piszesz, że brat wyjechał na wizie turystycznej ;) No, chyba że to chodzi o dwóch różnych braci - w takim razie zwracam honor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak zostaną obywatelami to nic im to nie da. Dorosły syn nie jest immediate relative, okres oczekiwania jest długi a nielegalny pobyt wykluczy go z możliwości otrzymania GC na miejscu. Jeżeli nie wróci do PL, nie będzie miał drogi do GC przez nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Joanna30 napisał:

Przejrzałam Twoje poprzednie posty i mam taką radę - przyjmij jednolity front przy opowiadaniu historii rodzinnych ;) Raz piszesz, że rodzice i brat dostali zielone karty, a raz piszesz, że brat wyjechał na wizie turystycznej ;) No, chyba że to chodzi o dwóch różnych braci - w takim razie zwracam honor.

Drugi brat, jeden ma GC, drugi wizę b2. 

Dzięki za odpowiedzi choć jedno z Was przedstawia inna wersję.  

Tak czy siak temat chyba upadł. 

Pozdrawiam.

 

Edit.

W takim razie prawo przewiduje "wybaczenie" nielegalności pobytu w relacji dziecko-rodzic a nie przewiduje takiej możliwości w relacji rodzic-dziecko?

W temacie który wkleilem jest mowa o takiej możliwości.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mateuszmateusz napisał:

No właśnie w tym problem, ze już 27.

Gdyby miał mniej miałby GC tak jak młodszy brat, jemu i mnie z racji przekroczenia wieku 21 lat już się nie należała.

 

Siedzac nielegalnie zamyka sobie calkowicie droge do GC przez rodzicow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...