Skocz do zawartości

Ile trwa wyrabianie re-entry permit i jakie są zasady jego odbierania


Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem w internecie, ale nie mogę znaleźć informacji na moje pytanie, chcę sobie polecieć do USA w marcu na tydzień, zapłacę za wszystko zrobię zdjęcie wypełnię aplikację, ale teraz pozostaje odbiór tego dokumentu, kiedy go odebrać kto go może odebrać, nie mogę zostać w USA dłużej niż tydzień ze względu na pracę i przede wszystkim szkołę w Polsce, jakieś pomysły jak to rozwiązać? 

We recommend that you file Form I-131 while you are in the United States. However, you do not have to be in the United States for USCIS to approve your Form I-131 and issue a reentry permit to you if your biometrics (photo, fingerprints) have been obtained. You can indicate on your Form I-131 that you want USCIS to send your reentry permit to a U.S. Embassy, consulate or a DHS office overseas, so you can pick it up from one of those facilities.

 

Znalazłem to na stronie USCIS, czy ktoś kiedyś korzystał z takiej opcji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
3 godziny temu, marcinCALIFORNIA napisał:

Szukałem w internecie, ale nie mogę znaleźć informacji na moje pytanie, chcę sobie polecieć do USA w marcu na tydzień, zapłacę za wszystko zrobię zdjęcie wypełnię aplikację, ale teraz pozostaje odbiór tego dokumentu, kiedy go odebrać kto go może odebrać, nie mogę zostać w USA dłużej niż tydzień ze względu na pracę i przede wszystkim szkołę w Polsce, jakieś pomysły jak to rozwiązać? 

We recommend that you file Form I-131 while you are in the United States. However, you do not have to be in the United States for USCIS to approve your Form I-131 and issue a reentry permit to you if your biometrics (photo, fingerprints) have been obtained. You can indicate on your Form I-131 that you want USCIS to send your reentry permit to a U.S. Embassy, consulate or a DHS office overseas, so you can pick it up from one of those facilities.

 

Znalazłem to na stronie USCIS, czy ktoś kiedyś korzystał z takiej opcji? 

Jezeli masz juz green card, wtedy jedynym wyjsciem jest zlozenie aplikacji PRZED przylotem do USA, nastepnie musialbys przyleciec na odciski (wtedy kiedy bys znal termin), pozniej wrocic do Polski i w Polsce czekac na dokument. 

 

Ryzyko: 1. zalozmy, ze jest snieg i USCIS zamyka office gdzie pobieraja odciski badz z jakiegokolwiek powodu zamykaja badz przekladaja Ci biometrics. 

              2. USCIS zyczy sobie dodatkowe wiadomosci/uzasadnienia - czy masz kogos kto Ci ten list przekaze? 

              3. dokument jest wydrukowany blednie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcinCALIFORNIA napisał:

Czyli generalnie widzę, że bardzo słabo to wygląda, a jechać tam na 3 tygodnie i 3 tygodnie mieszkać w hotelu to tez jest w sumie porażka,  bo się nie wypłacę za hotel... muszę to jakoś inaczej rozegrać 

Tak pewnie miesiąc trzeba liczyć. Zanim aktywujesz karte, wyslesz dokumenty, dostaniesz zaproszenie na odciski i same odciski to sie troche nazbiera. Najczesciej zaproszenie na odciski dostaje sie tak po 2 tygodniach od wysłania dokumentów ale czasem sie to przedłuża. Po dostaniu listu mozna probowac walk-in na odciski aby sprawę przyspieszyć, choc niektóre miejsca na to nie zezwalają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pelasia napisał:

Tak pewnie miesiąc trzeba liczyć. Zanim aktywujesz karte, wyslesz dokumenty, dostaniesz zaproszenie na odciski i same odciski to sie troche nazbiera. Najczesciej zaproszenie na odciski dostaje sie tak po 2 tygodniach od wysłania dokumentów ale czasem sie to przedłuża. Po dostaniu listu mozna probowac walk-in na odciski aby sprawę przyspieszyć, choc niektóre miejsca na to nie zezwalają. 

Dokladnie - i zaproszenie zwykle ma co najmniej 2-3 tygodnie czekania tak zeby kazdy spokojnie zdazyl. Mi sie raz walk-in udal a raz (przy obywatelstwie) zostalem centralnie wyslany na drzewo (w Cincinnati - ktore generalnie nie jest jakims specjalnie obciazonym oddzialem USCIS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...