Skocz do zawartości

Dokumenty po przyjeździe


Katy96w

Rekomendowane odpowiedzi

SSN czyli ten numer, ubezpieczenie zdrowotne,  AOS bo bez tego ani rusz,  prawo jazdy (jeśli możliwe zależy od stanu gdzie mieszkasz) , military id card jeśli dotyczy,  konto w banku i ewentualnie uznanie dyplomu tez zależnie od stanu i profesji. To jest to co ja zrobilam. Poza prawem jazdy bo w Kansas te dziady chcą pernament resident a jeszcze nie mam bo czekam na AOS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, ze w niektorych Stanach kolezance nie wydadza ani SSN, ani zadnego ID a prawa jazdy to juz w ogole dopoki nie bedzie miala Zielonej Karty w reku.

Z SSN to juz byly rozne sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Roelka napisał:

Problem jest taki, ze w niektorych Stanach kolezance nie wydadza ani SSN, ani zadnego ID a prawa jazdy to juz w ogole dopoki nie bedzie miala Zielonej Karty w reku.

Z SSN to juz byly rozne sytuacje.

Ja SSN dostałam, te wojskową legitymację też natomiast wciąż nie mam tego nieszczesnego prawa jazdy. Tak wiem ze ludzie mieli kłopoty bo nazwisko bo coś tam. Ale nie zaszkodzi się dowiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Military ID można dostać ale pewnie normalnego ID bez zielonej karty już nie. Nie każdy bierze ślub z żołnierzem. :P

Op. Pierwsze co to wyślij sobie papiery na AOS. Potem martw się o resztę. Może ci wydadzą ssn bez zielonej karty a może nie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...