Skocz do zawartości

Expedited Naturalization for Spouses of Military Members


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

update 2: Nareszcie dostalam jakies konkretne info na VJ. Generalnie moge wysylac od razu o obywatelstwo jesli uda nam sie wyjechac juz w marcu (staramy sie o to). Musialabym od razu zlozyc papiery marzec/kwiecien zeby caly proces zmiescil mi sie w czasie ZANIM wygasnie moja 2 letnia karta (gdzies we wrzesniu). Jesli proces bedzie trwal dluzej, to bede musiala robic jednoczesnie roc i obywatelstwo. Uff.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Rok temu na swoj RoC czekalem jakies 4 miesiace. Powodzenia Roel! Mam nadzieje, ze uda sie z obywatelstwem!

Z tego co pamietam, to mi gdzies mignelo ze te military expedited cases to mozna sobie wybrac ktore processing center bedzie sie sprawa zajmowac, i zeby koniecznie wybrac biuro, ktore sie normalnie takimi sprawami zajmuje, bo inaczej to moze trwac wieki i/lub oficer nie bedzie mial pojecia co z tym zrobic. Na wszelki wypadek sprawdz ta informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Dobra. Zmieniłam zdanie co do przyspieszonego obywatelstwa ale postanowiłam opisać swój proces RoC. Może komuś to pomoże. :)

Wniosek będę wysyłać za miesiąc. Poza obowiązkową dokumentacją mam zamiar dorzucić następujące "dowody" trwającego małżeństwa. (Mam nadzieję że tyle wystarczy):

+ Military orders na następne trzy lata i pobyt w Niemczech. Moje imię jako depentent męża. 

+ Polisa na życie męża i ja jako "spadkobierca" :P

+ Papiery z Tricare, gdzie jestem podpieta pod ubezpieczenia męża. 

+ Dwa wspólne konta bankowe. Wydruk pokazujący nasze wypłaty spływające na jedno konto. 

+ Wspolny kredyt na samochód. 

+ Nasze nazwiska na dowodzie rejestracyjnym. 

+ Umowa na military housing na nasze nazwiska 

+ Papiery z pracy męża gdzie też jestem wpisana jako dependent 

+ Potwierdzenie splacania wycieczki na którą razem jedziemy (Dwa lata spłacania, w końcu w sierpniu lecimy na Majorkę lol). Umowa na nas dwoje. 

+ Drugorzędne dowody: zdjęcia, bilety lotnicze do Seattle i Niemiec, koperty z naszym adresem i imionami na dowód tego samego miejsca zamieszkania. 

 

Biometrics robie na terenie bazy i wysyłam kartę z odciskami i zdjęciami razem z petycja. 

 

Ps. Drodzy admin, jest opcja żeby zmienić temat wątku na "Proces RoC" czy coś podobnego? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, andyopole napisał:

Czy w Twoim przypadku szybsze otrzymanie obywatelstwa daje jakiś extra profit niedostępny dla pracujących przy azbeście? Czy po prostu robisz szybciej bo możesz? 

Andy, wiesz, ze granice do Polski sa otwarte? Mozna juz spokojnie wracac. ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, andyopole napisał:

Czy w Twoim przypadku szybsze otrzymanie obywatelstwa daje jakiś extra profit niedostępny dla pracujących przy azbeście? Czy po prostu robisz szybciej bo możesz? 

Z tego co wiem nie ma żadnych specjalnych benefitow. Mogłabym robić obywatelstwo szybko bo ot tak, jest taka możliwość :) Tylko mi teraz czasu nie starczy bo zielona karta wygasa we wrześniu i do tego czasu musieliby mi zaakceptować petycję o obywatelstwo gdybym np. teraz wysłała. Ale np. mogę wysłać n-400 jak tylko dostanę 10 letnia kartę. Nie muszę czekać całych 3 trzech lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...