Skocz do zawartości

Koszta życia w USA - plik


czarex

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, czarex napisał:

Szczerze nie wiem jakie ubezpieczenia macie, że piszecie $4000-$8000 na rok na osobę.

Nie mam rozpiski przed sobą, ale u nas to co pokrywa pracodawca (pracodawcą jest stan VA) jest stale niezależne od wybranego ubezpieczenia. To jakieś $450-500. Resztę pokrywa pracownik. Jest oferowanych kilka opcji od trzech firm i z pięć wersji. Pomiędzy najtansza a najdroższą wersją jest może $60 dolarów różnicy. Z własnej kieszeni place jakieś $112 za in network+out of network+dental+vision. 

Prawdopodobnie pracodawca ma w rzeczywistości taniej za grupowe, ale cena 55 bez dopłaty pracodawcy jest bardzo podejrzana. Ja na żadnym etapie pobytu nie słyszałem, a ubezpieczenie obowiązkowe miałem jeszcze przed Obamacare. Można było szukać sobie samemu, ale ubezpieczenie musiało spełniać minimum, które nie było jakies wygórowane. Wtedy miesięcznie spełniające minimum kosztowało jakieś 150-200.

Masz może ubezpieczenie z marketplace? Nie mówię, że tyle nie płacisz, ale gdybym miał żonę i dzieci to bym się mocno zastanawiał, gdzie jest haczyk. 

Mam znajomych co sami muszą płacić za ubezpieczenie i przynajmniej w VA nie słyszałem o czymś poniżej 300. Wiem, że można było taniej, ale np. w wielu przypadkach nie były wystarczające dla kobiet i dzieci.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
3 godziny temu, Amy napisał:

Ja mam ubezpieczenie ( Blue Cross) z pracy wybralam  najdrozsze jakie oferuja,  zeby miec minimalne deductible  i co miesiac place 150$ z dentysta i okulista, firm doplaca okolo 500$.

Też moja firma i brzmi jak moja składka przed zniżką. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, czarex napisał:

Link w pierwszym poście jest w formacie OpenOffice, tutaj załączam Excelowski format.

Szczerze nie wiem jakie ubezpieczenia macie, że piszecie $4000-$8000 na rok na osobę.

Ja płacę $55.68 na tydzień za ubezpieczenie bez limitu górnego ani jednorazowego ani lifetime, Okulista + Dentysta + na życie (kilkaset tysięcy $) też zawarte. Pierwotnie miałem kilka tysięcy deductible (w przypadku szpitala) lecz wziąłem dodatkowe z innej firmy które kryje to deductible (koszt jest ujęty już w tym $55.68 wspomnianym przeze mnie) plus jeszcze szereg dodatkowych opcji zawiera (lepszy pokój w szpitalu i inne których nie pamiętam lecz jeśli ktoś zechce to zrobię przegląd co mam zapisane - brałem max pakiet). Koszt ubezpieczenia jest odejmowany od podstawy opodatkowania, więc de facto wychodzi mniej. 

$55.68 x 52 = $2895.36 rocznie minus oszczędność na podatku. Podstawowe w tej firmie której jestem to $18.98 na tydzień czyli $986.96 rocznie (wysokie deductible, bez okulisty, dentysty, i innych czyli ubezpieczenie tylko po żeby było jak to się mówi)

Kumpel co jest na wózku, miał kilka operacji na kręgosłupie (total wartych ponad milion dolców) płaci $350 na miesiąc - pracodawca nie uczestniczy w opłatach za ubezpiecznie gdyż prowadzi firmę razem z żoną w Chicago.

Pakiety rodzinne są znacznie tańsze w przeliczeniu na osobę.

livingbystate3.xls

To nie problem z formatem:

Strona którą próbujesz otworzyć, nie jest dostępna dla twojego konta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...