Skocz do zawartości

Zielona karta, praca w Polsce, a podatek w USA?


shifty

Rekomendowane odpowiedzi

@shifty spójrz też na ten zapis : " If you receive your green card abroad, then the residency starting date is your first day of physical presence in the United States after you receive your green card. " (moim zdaniem wszystko jest wyjaśnione dokładnie właśnie na stronach IRS ...) w perspektywie swojej obecności w USA w marcu 2016 r.  aczkolwiek :

" Even if you meet the substantial presence test, you can still be treated as a nonresident alien if you:

  • Are present in the United States for less than 183 days during the year,
  • Maintain a tax home in a foreign country during the year (Refer to Chapter 28 of Publication 17 for a discussion of the tax home concept), and
  • Have a closer connection during the year to one foreign country in which you have a tax home than to the United States (unless you have a closer connection to two foreign countries, discussed next)."

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Maciopa - nie rozumiesz o czym piszesz. Po pierwsze on zieloną kartę otrzymał - w postaci stempla przy wjeździe.

Po drugie substantial presence test jest dla alienow - on jako rezydent, automatycznie nim nie jest. Jeżeli tak siebie potraktuje, to automatycznie porzuca rezydencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciopa - nie rozumiesz o czym piszesz. Po pierwsze on zieloną kartę otrzymał - w postaci stempla przy wjeździe.
Po drugie substantial presence test jest dla alienow - on jako rezydent, automatycznie nim nie jest. Jeżeli tak siebie potraktuje, to automatycznie porzuca rezydencje.

Dobrze, że mamy Ciebie... I fajnie że czytasz ze zrozumieniem, szczególnie to co sam piszesz.

Do OP - będziesz chciał się czegoś dowiedzieć - pytaj na pw.




Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, maciopa napisał:


Dobrze, że mamy Ciebie... I fajnie że czytasz ze zrozumieniem, szczególnie to co sam piszesz.

Do OP - będziesz chciał się czegoś dowiedzieć - pytaj na pw.




Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

Piszesz bzdury i tyle : 

 

Nonresident Aliens

 

If you are an alien (not a U.S. citizen), you are considered a nonresident alien unless you meet one of the two tests described next under Resident Aliens.

Resident Aliens

 

You are a resident alien of the United States for tax purposes if you meet either the green card test or the substantial presence test for calendar year 2015 (January 1–December 31). Even if you do not meet either of these tests, you may be able to choose to be treated as a U.S. resident for part of the year. See First-Year Choice under Dual-Status Aliens, later.

Green Card Test

 

You are a resident for tax purposes if you are a lawful permanent resident of the United States at any time during calendar year 2015. (However, see Dual-Status Aliens , later.) This is known as the “green card” test.

Polecam ostatni akapit. 

https://www.irs.gov/uac/about-publication-519  <- wszystko jest opisane w tym guide - ktory trzeba przeczytac, zrozumien i nie cytowac wybiorczo rzeczy ktore sie do tematu nie odnosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, maciopa napisał:

Czytamy i przytaczamy ze zrozumieniem :)

I jakie wnioski ?

PS: 

Residency starting date under green card test.   If you meet the green card test at any time during a calendar year, but do not meet the substantial presence test for that year, your residency starting date is the first day in the calendar year on which you are present in the United States as a lawful permanent resident.

(co robi substantial presence test calkowicie nieistotny - on by mial tylko i wylacznie znaczenie jezeli przed wjazdem w Marcu byly w US jako nie-LPR)

Kiedy w koncu przyznasz ze albo piszesz glupoty albo nie przeczytales Publikacji 519 z ktorej wyciagales cytaty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam!
Nie wiem czy pytanie piszę w dobrym wątku
Czy wie ktoś czy mając GC można pracować w Polsce? Z tego co słyszałam to odpowiedź brzmi NIE jeśli w przyszłości zechcę się starać o obywatelstwo, ale chcę się dowiedzieć na 100% jak to wygląda
Obecnie przebywam w Polsce ze względu na to że w tym roku kończę studia tutaj, stąd moje pytanie czy w wolnej chwili mogę pracować
dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...