Skocz do zawartości

Zielona karta, praca w Polsce, a podatek w USA?


shifty

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, kzielu napisał:

Turbotaxem spokojnie można rozliczyć, mój pierwszy tax return lata temu miał głównie dochody z PL i jeden miesiąc dochodów z US i poszło bez problemu.

A możesz mi powiedzieć jeszcze jak mam rozliczyć 2016r

Rezydentem US jestem od kwietnia 2016r.
Czyli rozumiem że na podatek do IRS zaliczają mi się moje dochody które otrzymalem po kwietniu 2016r. Wszystko co osiągnałem do tego czasu czyli od stycznia do kwietnia 2016 nie podlega podatkowi w US?

Jeżeli po kwietniu 2016 zarobiłem w PL poniżej 90k $ to nie będę miał podatku do zapłaty w US tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia 5.04.2017 o 02:57, kzielu napisał:

Turbotaxem spokojnie można rozliczyć, mój pierwszy tax return lata temu miał głównie dochody z PL i jeden miesiąc dochodów z US i poszło bez problemu.

Właśnie wczoraj zrobiłem to pierwszy raz samodzielnie, proste. Jak ktos się jeszcze nie rozliczyć to mam miejsce dla czterech osób. Drogo się nie weźmie...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4/8/2017 o 16:22, andyopole napisał:

Właśnie wczoraj zrobiłem to pierwszy raz samodzielnie, proste. Jak ktos się jeszcze nie rozliczyć to mam miejsce dla czterech osób. Drogo się nie weźmie...:D

Ja tez wlasnie robilam ale something went wrong... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, andyopole napisał:

Mam nawet zwrot powaznej sumy z podatku federalnego, cale $82!

Niemniej powazna kwote musze doplacic do stanowego income taxu: $4 (slownie cztery)

Ja w ostatnich latach miałem do zapłacenia dolara i zwrot dwóch. Nic lepszego niż pójść do banku z czekiem na dwa dolary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, pelasia napisał:

Ja zaczęłam wczoraj ale mi sie szybko odechciało. Niestety u mnie to wcale w tym roku nie prosta sprawa :( chyba w tym roku, aby orzech zgrysc, będę zmuszona zakupić turbo tax, a to cholerstwo które potrzebuje to jakieś $120 :blink:

Mi kupiła Koleżanka tego Turbo  Taxa za $35. Dałem jej szynkę i poledwicę domowej roboty na święta bo pokazała mi jak zacząć i nie chciała już pieniędzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, KaeR napisał:

Ja w ostatnich latach miałem do zapłacenia dolara i zwrot dwóch. Nic lepszego niż pójść do banku z czekiem na dwa dolary. 

No faktycznie obciach iść z czymś takim do okienka. U mnie na szczęście jest ATM ze szparką do wkładania czeków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4/11/2017 o 14:39, andyopole napisał:

Mam nawet zwrot powaznej sumy z podatku federalnego, cale $82!

Niemniej powazna kwote musze doplacic do stanowego income taxu: $4 (slownie cztery)

Ja mam nawet taki dosc ladny zwrot. Moglabym kupic szczeniaczka :)

Ale jak sie okazalo, mialam u mnie na W2 zle wpisany SSN. Jak wypelnialam forme, to moja '1' wzieli za '7' i nigdy sie nie zorientowalam. W sumie jakos mnie to nie zaskoczylo, bo zawsze slysze komentarze na temat mojej '1', '7' i '9'. No ale jutro mam miec naprawione, wiec nie bede musiala aplikowac o przedluzenie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...