Skocz do zawartości


Mateusz Komajda

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Słuchajcie mam pytanie. Otóż koncze za kilka miesięcy gimnazjum i chciałbym być policjantem w USA. I sie zastanawiam jak to zrobić.

Oto mój plan:

Skończenie gimnazjum

Pójście do liceum

Wiza studencka

Studia w USA (4 lata)

Jakiś sposób na mieszkanie po prostu w USA ( tak aby być w USA 5 lat)

Następnie obywatelstwo USA ( w czasie 4 lat studiów branie udziału w konkursach o zieloną kartę)

Akademia policyjna 

Praca jako policjant.

 

Powiedzcie mi czy ten mój sposób jest ok. Czy cos pominalem. Chciałbym o odpowiedź bo mam jeszcze kilka pytań ale to później bo teraz nie chce zawracać głowy.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

1. Wiza studencka ok. Studia w USA kosztuja BARDZO duzo i musisz wykazac, ze bedzie cie stac.

2. Wiza studencka jest tymczasowa. Po studiach wracasz do Polski. Na wizie studenckiej NIE MOZESZ PRACOWAC. Mozesz jedynie wykonywac drobne prace na terenie kampusu. Nie sa to pieniadze za ktore sie utrzymasz.

3. Tak po prostu w USA nie mozesz mieszkac.

4. Liczenie na loterie jest srednie. Szczegolnie, ze do tego czasu loteria wizowa moze byc anulowana. :) Jak sie utrzymasz przez tyle lat?

5. Zielona karta to nie obywatelstwo. NAWET JESLI wygrasz zielona karte w loterii, to od tego czasu musisz czekac bodajze 5 lat kiedy w ogole mozesz aplikowac o obywatelstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze zielona karta to nie obywatelstwo. Ale dzięki niej mogę mieszkać spokojnie w USA i jest ona potrzebna do obywatelstwa

 

Studia kosztują około 50 000 dolarów. To tyle mogę zapłacić. Utrzymanie w stanach także dam rade. Co do zarobku to słyszałem ze na wizie studenckiej można zarabiać. Wiec w między czasie po szkole czy przed szkoła bym pracował i jakos pomagał rodzicom mnie utrzymać.

 

Podczas studiów muszę gdzieś być zameldowany...czyli będę miał zameldowanie 4-letnie, bo tyle bym studiował... Do obywatelstwa zostaje rok i tu jeszcze nie wiem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiza studencka to nie jest wiza imigracyjna. W zaden sposob nie liczy ci sie do obywatelstwa.

Czegos takiego jak meldunek w USA nie ma. Albo jestes rezydentem albo nie. Poki nie masz zielonej karty nie jestes rezydentem.

Pracowac nie mozesz na wizie studenckiej. To nie jest tak, ze studiujesz a w wolnym czasie idzesz pracowac w fast foodzie.

Employment

F-1 students may not work off-campus during the first academic year, but may accept on-campus employment subject to certain conditions and restrictions. After the first academic year, F-1 students may engage in three types of off-campus employment:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

$50,000 -- NA ROK.  Wizy studenckiej nie dostaniesz jezeli rodzina nie moze ukazac ze stac ja na taki wydatek.

Czyli, jezeli stac cie na studia za $200,000 -- welcome to America. (Na 4 lata. Potem bedzie trudno zostac, no chyba ze sie ozenisz z amerykana/amerykaninem.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, katlia said:

$50,000 -- NA ROK.  Wizy studenckiej nie dostaniesz jezeli rodzina nie moze ukazac ze stac ja na taki wydatek.

Czyli, jezeli stac cie na studia za $200,000 -- welcome to America. (Na 4 lata. Potem bedzie trudno zostac, no chyba ze sie ozenisz z amerykana/amerykaninem.)

200 000 dolarów czy złoty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...