Skocz do zawartości

Wyjazd do USA na pół roku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

planujemy z mężem wyjazd do USA na 6 miesięcy (wiza turystyczna). Byliśmy już kilka razy w Stanach, zawsze na 3-4 tygodnie. Tym razem chcemy zostać trochę dłużej. Żeby nie było problemu, bo co my tam zamierzamy zwiedzać przez 6 miesięcy, chcemy kupić bilety na ok 3 tygodnie i po przylocie zmienić je na pół roku. Moje pytanie brzmi czy następnym razem jeśli będziemy się jeszcze kiedyś wybierali do USA, to czy możemy mieć problem z powodu półrocznego pobytu? Czy lepiej kupić bilet od razu na pół roku i mówić, że lecimy na pół roku.

Dodam też, że wizy mamy ważne jeszcze tylko 1,5 roku, także jeśli będziemy się jeszcze kiedyś wybierali, to trzeba będzie starać się o nowe wizy. I czy taki 6cio miesięczny wyjazd może mieć wpływ na przyznanie bądź odmowę wizy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, madzienka1987 napisał:

Witam,

planujemy z mężem wyjazd do USA na 6 miesięcy (wiza turystyczna). Byliśmy już kilka razy w Stanach, zawsze na 3-4 tygodnie. Tym razem chcemy zostać trochę dłużej. Żeby nie było problemu, bo co my tam zamierzamy zwiedzać przez 6 miesięcy, chcemy kupić bilety na ok 3 tygodnie i po przylocie zmienić je na pół roku. Moje pytanie brzmi czy następnym razem jeśli będziemy się jeszcze kiedyś wybierali do USA, to czy możemy mieć problem z powodu półrocznego pobytu? Czy lepiej kupić bilet od razu na pół roku i mówić, że lecimy na pół roku.

Dodam też, że wizy mamy ważne jeszcze tylko 1,5 roku, także jeśli będziemy się jeszcze kiedyś wybierali, to trzeba będzie starać się o nowe wizy. I czy taki 6cio miesięczny wyjazd może mieć wpływ na przyznanie bądź odmowę wizy?

ja bym nie kombinował i kupił bilet na 6 miesięcy tylko postaw się w roli strażnika granicznego ja bym nie uwierzyl że ktoś jedzie zwiedzać na 6 miesięcy:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zenek77 napisał:

ja bym nie kombinował i kupił bilet na 6 miesięcy tylko postaw się w roli strażnika granicznego ja bym nie uwierzyl że ktoś jedzie zwiedzać na 6 miesięcy:D

 

Po oświadczeniu ze jedziecie "zwiedzać" na pól roku, jest b.duze prawdopodobieństwo ze możecie wogóle nie zostać wpuszczeni do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawa, czy by to przeszło. W sumie chyba ciężko uwierzyć urzędnikowi, że dwie osoby mają wolne pół roku żeby sobie pozwiedzać (bo albo pracy nie mają - bo który poracodawca da tyle wolnego, albo pracują zdalnie, więc nie muszą się spieszyć z powrotem albo wracać w ogóle). U mnie w pracy ciężko dostać 3 tygodnie więc ja nie będę miała takiego problemu jak już się będę starać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, madzienka1987 napisał:

(...) Żeby nie było problemu, bo co my tam zamierzamy zwiedzać przez 6 miesięcy, chcemy kupić bilety na ok 3 tygodnie i po przylocie zmienić je na pół roku. Moje pytanie brzmi czy następnym razem jeśli będziemy się jeszcze kiedyś wybierali do USA, to czy możemy mieć problem z powodu półrocznego pobytu? Czy lepiej kupić bilet od razu na pół roku i mówić, że lecimy na pół roku.(...)

Z powodu półrocznego pobytu - nie. Z powodu zmiany biletu, zwłaszcza po tygodniu czy dwóch od czasu kiedy powiedziało się urzędnikowi co innego - tak. Trzeba kupic i mówic od razu o pobycie półrocznym.

22 godziny temu, madzienka1987 napisał:

Dodam też, że wizy mamy ważne jeszcze tylko 1,5 roku, także jeśli będziemy się jeszcze kiedyś wybierali, to trzeba będzie starać się o nowe wizy. I czy taki 6cio miesięczny wyjazd może mieć wpływ na przyznanie bądź odmowę wizy?

 

Kiedyś znałem gościa, który przez sezon letni pracował prawie codziennie, spał po hostelach i nie wydawał pieniędzy na nic oprócz podstawowych potrzeb, a na jesieni wyjezdzał na pół roku "w trase". A to do Hiszpanii, a to do Ameryki Południowej, albo właśnie do USA. I nigdy nie miał z niczym problemu. Dlaczego? Bo był prawdziwym turystą, i to takim full time. Zatem są rozni ludzie, którzy mogą sobie na to pozwolic, i mogą spokojnie odpowiedziec na pytanie dlaczego.

Turyści z wizami, bądz Ci z krajów VWP. są w dosc komfortowej sytuacji w porównaniu do ludzi dopiero idących do konsulatu, bo ich przepytywac będą juz na granicy, a na tym etapie są juz bardzo dobrze zorganizowani - mają zarezerwowane noce w hotelach, wynajęty samochód, rozeznaną trasę, karnety do parków kupione i co tam jeszcze im nie potrzeba. Jezeli mowa o długim pobycie, to jego pierwsza czesc jest z pewnością dopięta na ostatni guzik, a jeśli urzędnik zapyta o plany na dalsze miesiące to przeciez mozna spokojnie, z chęcią i z błyskiem w oku opowiadac mu o tym godzinami, tak samo jak się robiło to znajmomym w Polsce, którzy z pewnością mieli juz tego słuchania serdecznie dosc :)

Zatem w Waszym przypadku problemy będą  jeśli a). patrz wyzej o bilecie, lub b). wyjazd jest z kategorii "zatrzymamy się u rodziny/znajomych/ciotki w Chicago i przez pół roku będziemy robic wypady w rózne miejsca".... bo to oczywiście to jest zupełnie inna "bajka"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2017 o 13:26, madzienka1987 napisał:

Witam,

planujemy z mężem wyjazd do USA na 6 miesięcy (wiza turystyczna). Byliśmy już kilka razy w Stanach, zawsze na 3-4 tygodnie. Tym razem chcemy zostać trochę dłużej. Żeby nie było problemu, bo co my tam zamierzamy zwiedzać przez 6 miesięcy, chcemy kupić bilety na ok 3 tygodnie i po przylocie zmienić je na pół roku. Moje pytanie brzmi czy następnym razem jeśli będziemy się jeszcze kiedyś wybierali do USA, to czy możemy mieć problem z powodu półrocznego pobytu? Czy lepiej kupić bilet od razu na pół roku i mówić, że lecimy na pół roku.

Dodam też, że wizy mamy ważne jeszcze tylko 1,5 roku, także jeśli będziemy się jeszcze kiedyś wybierali, to trzeba będzie starać się o nowe wizy. I czy taki 6cio miesięczny wyjazd może mieć wpływ na przyznanie bądź odmowę wizy?

nawet jak zadeklarujecie pol roku to padnie pytanie: "Co Pani zamierza zwiedzac przez pol roku  ?"

jak odpowiesz ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...