Skocz do zawartości

Prace społeczne a Wiza


Rekomendowane odpowiedzi

Ale jak myślisz ? Są duże szanse? Z dziewczyna chce się wybrać do znajomych . Nawet czytałem , ze dostają  zielona kartę i nie ma problemu . Takie zaświadczenie i nie karalności będę dopiero miał za 3 lata . Czyli nawet nie czekać tylko przynieść dokumenty przetłumaczone i działać ? Nie będę kłamał w wniosku . Byłem karany także :) lepiej pisać prawdę niż żebym później miał problemy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Stelmach, nawet jak za 3 lata będziesz miał zaświadczenie o niekaralności to dla USA to sie nie liczy. Nie ma zatarcia, musisz o tym powiedzieć nawet i za 30 lat.

Twoje przestępstwo nie jest jakies straszne, złóż wniosek, zaznacz odpowiednie rubryki we wniosku, załatw sobie wyrok po angielsku (tłumaczenie przysięgłe) i idz po wize. Jak sie konsul zapyta o konkrety to powiedz ze to była głupota z twojej strony i ze winę odpracowales.

Nikt tu nie wie co zrobi z tym konsul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Witam podepnę się pod temat . Mam podobny problem gdyż byłem w przeszłości ukarany grzywną.Wykroczenie karnoskarbowe wydane przez Sąd .Będąc na Białorusi przewoziłem na powrocie do kraju  trochę za dużo tytoniu w aucie tak że sądownie skończyło się ukaraniem mnie grzywną którą opłaciłem.W związku z powyższym czy za takie wykroczenie mogę zapomnieć o wizie do USA  czy też w razie składania wniosku wizowego wspominać o powyższym wykroczeniu i informować konsulat o wyjazdach na Białoruś .W sumie to wykroczenie nie przestępstwo tak ze sam nie wiem. Czy też może wyrobić nowy paszport aby nie było pieczątek z Białorusi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej się nie przyznawać do wykroczenia  po co utrudniać sobie życie i dodatkowe papierki gromadzić . Jedynie jak coś w formularzu wspomnę że byłem na terenie Białorusi bo przebywać w tym kraju nikt mi nie zabroni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sly6 napisał:

do Białorusi wjazd jest legalny.

Tak jak uzyskasz wizę to bez problemu wjedziesz i możesz tam przebywać .Widzę ze jesteś z Lublina tak ze masz tam dość blisko .Nie wiem jak w konsulacie amerykańskim patrzą na wyjazdy na ścianę wschodnia .W sumie we wniosku mogę podać sporo krajów UE w których ostatnio byłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...