Skocz do zawartości

Prace społeczne a Wiza


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
10 minut temu, andyopole napisał:

@Roelka, otwieramy kancelarię porad imigracyjnych? Zawiesimy reklame na tym portalu obok "mecanasa" Szurlo albo innych i bedziemy zarabiac 'lincolny' paletami.;):D:P

Tutaj na forum powinniśmy zacząć pobierać opłaty! 5$ od posta z porada. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja gdy będę chciał wyemigrować na stałe może to wypłynąć lecz podobno po upływie kilku lat drobne wykroczenia/wyroki są czyszczone i nie widnieją w krk czy też krs nie wiem dokładnie, widzieliśmy sie ostatni raz latem 2017. Ona nie może w tej chwili przylecieć do europy ponieważ nie otrzyma urlopu dopiero pod koniec roku a szef w tym czasie chce ją wysłać w delegację. Rozmawialiśmy i ona także może zamieszkać w Kanadzie a wizy do Kanady Polska otrzymała kilka lat temu jak się nie mylę, wiec przy ewentualnym nazwijmy to zapomnieniu wspomnienia tego incydentu we wniosku zawsze mogę ubiegać się o wize do Kanady i wtedy mogę być zupełnie szczery we wniosku? Jaki ma to wpływ na zdobycie wizy turystycznej do stanów gdybym zaznaczył że byłem sądzony za bójkę? ( tak naprawdę stanąłem w obrobie bitej przez mężczyznę kobiety) Naprawde chciałbym być szczery w tym ale boję się że nie dostane wizy i się nie spotkamy w tym roku ewentualnie może pod koniec roku ale ona i tak bedzie chciała wracać do rodziny do stanów. Jej matka wyemigrowała z europy dawno temu ale to chyba bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Roelka napisał:

Tutaj na forum powinniśmy zacząć pobierać opłaty! 5$ od posta z porada. :P

To oczywiście promocyjna cena na początek. Potem to już wg normalnej taryfy, min. $170/hour. Tyle kosztuje pomoc biurowa u prawnika. Robi błędy i za nie nie odpowiada, dobry job.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, dazz napisał:

. Rozmawialiśmy i ona także może zamieszkać w Kanadzie a wizy do Kanady Polska otrzymała kilka lat temu jak się nie mylę...

Masz na myśli ze Kanada zniosła? Tak nie ma wiz turystycznych do Kanady dla Polaków w chwili obecnej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie słyszałam że według prawa amerykańskiego nic się nie "zaciera". We wnioskach zawsze będziesz musiał o tym wspomnieć. Emigrujac do Kanady chyba tak czy siak trzeba mieć wizę (imigracyjna). To nie jest tak że jedziesz i możesz pracować i żyć tam.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, andyopole napisał:

Nie ma wiz turystycznych do Kanady, natomiast prawo stalego pobytu i pozwolenie na pracę już nie jest takie proste.

Wiem, od razu zedytowalm post i dodalam turystycznych, bo sobie zdałam sprawę, ze większość ludzi mieszkających w PL wrzucają wszystkie kategorie wizowe do jedengo wora! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karalność chyba wyklucza cię z możliwości wyjazdu do Kanady bez wizy. 

Kanadyjska Ustawa o Imigracji i Ochronie Uchodźców zawiera listę kategorii osób objętych zakazem wjazdu do Kanady. Generalnie, są to osoby, które mogłyby zagrozić zdrowiu i bezpieczeństwu Kanadyjczyków; osoby, które popełniły przestępstwa i/lub są karane; 

 

Tak samo jak ESTA? Jak się jest karanym to już z automatu dostaje się odmowę Tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...