Skocz do zawartości

Przelew z banku w USA do polskiego banku


now77ak

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a co polecacie przy przelewie z Polski do USA ? mam taką sytuację : 


Zrobiłem zakupy przez neta w jednym ze sklepów z perfumami w USA , niestety cos sie zmieniło i juz nie akceptują polskich kart kredytiowych / walutowych i każa mi dokonać "electronic transfer of funds" i podali mi jakby 2 opcje : Pierwsza to KeyBank , NA    cos tam cos tam Cleveland , OH  ABA/ACH #0213-0007-7 a druga opcja to "for credit to:" i to są dane tego sklepu internetowego ( nazwa , adres) account# 3296...... ( 12 cyfr łącznie) i swift code. Która z tych opcji przelewu będzie tansza , potrzebuje przelac $550 i generalnie jak to wykonać ?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia 18.01.2017 o 19:00, KaeR napisał:

Ja uzywam Paypal. Oplata to 1% kwoty.

 

Dnia 20.01.2017 o 19:23, ales_89 napisał:

Paypal jest dla mnie najwygodniejszy.

Rodzice wyjeżdżają do usa u szukamy sposobu na wysyłanie gotówki do PL.

Czyli mam im założyć tutaj konto paypal i oni ze swojego konta będą mogli wysyłać dolary na moje konto tak ?

W jaki sposób w USA wpłacacie pieniądze na paypal ?

Dnia 18.01.2017 o 15:17, zenek77 napisał:

dokładna strona to  https://transferwise.com/     Dla przykładu przy przelewie 1000$ opłata wynosi $9.90 więc nie wiem czy to dużo czy mało w porównaniu z  Western Union i innymi ale myśle że opłaty są niskie

w jaki sposób wpłacasz tam pieniądze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku paypal dwie osoby maja konto. W przypadku USA i PL sa do nich podpiete konta (w moim przypadku jeszcze karta kredytowa). Jak wysylam pieniadze, podaje uzytkownika i juz. Mozna wyslac w PLN i $. Jak w $ to poprostu osoba w PL wyplaci sobie w PLN po przeliczeniu bo chyba podaje ile to bedzie w danym momencie, bo kurs sie zmienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A może ktoś wie dlaczego posiadając konto w USA zaznaczam, że również internetowe nie mogę samodzielnie przesłać pieniędzy na inne konto w Polsce?  Ot tak po prostu siadam i jak w Polsce ze swojego konta na konto szwagra bo mu zabrakło 2 tys. Tam tego nie mozna zrobić. Trzeba iść do banku i jak u nas za komuny wypełnić papierek i pani zrobi przelew potrącając wszystkie prowizje i przeliczniki. Czy ktoś z Was robił coś takiego ? Jeżeli tak to z jakiego banku w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, trebor111 said:

A może ktoś wie dlaczego posiadając konto w USA zaznaczam, że również internetowe nie mogę samodzielnie przesłać pieniędzy na inne konto w Polsce?  Ot tak po prostu siadam i jak w Polsce ze swojego konta na konto szwagra bo mu zabrakło 2 tys. Tam tego nie mozna zrobić. Trzeba iść do banku i jak u nas za komuny wypełnić papierek i pani zrobi przelew potrącając wszystkie prowizje i przeliczniki. Czy ktoś z Was robił coś takiego ? Jeżeli tak to z jakiego banku w USA?

No niestety bankowość w usa jedyna etapie średniowiecza... nie poradzę Ci bo do PL z Ameryki nie wysyłałam jeszcze. 

@Strzala - w twoim przypadku jeśli chodzi o regularne transfery z usa do PL to chyba najłatwiej będzie jak rodzice założą konto w Citi w usa a ty w Citi w PL. Wtedy przelewy będą szybkie i za darmo bo pozostaną wewnętrznymi przelewami w ramach tego samego banku. (pod pewnymi warunkami, których już nie pamietam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, trebor111 napisał:

A może ktoś wie dlaczego posiadając konto w USA zaznaczam, że również internetowe nie mogę samodzielnie przesłać pieniędzy na inne konto w Polsce?  Ot tak po prostu siadam i jak w Polsce ze swojego konta na konto szwagra bo mu zabrakło 2 tys. Tam tego nie mozna zrobić. Trzeba iść do banku i jak u nas za komuny wypełnić papierek i pani zrobi przelew potrącając wszystkie prowizje i przeliczniki. Czy ktoś z Was robił coś takiego ? Jeżeli tak to z jakiego banku w USA?

Z mojego można, domestic i za granicę. Leżąc na kanapie.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Polecam z całego serca TransferWise. Będąc w Stanach przez 7 miesięcy nie wyobrażam sobie życia bez tego. Raz korzystałem z Revolut jednak pobrał prowizję zarówno Revolut jak i amerykański bank, łącznie w wysokości ok 7-8% wartości.... A Trasnferwise nie raz miło zaskoczył, bo była informacja po przelewie, że kasa dotrze do Polski w kilka dni, a zdarzało się, że była na drugi dzień! :-)

Rejestrując się macie pierwszy przelew do równowartości 500$ bez prowizji: spam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, matrixxx69 napisał:

Raz korzystałem z Revolut jednak pobrał prowizję zarówno Revolut jak i amerykański bank, łącznie w wysokości ok 7-8% wartości....

Korzystam z Revolut regularnie. Jeszcze nigdy nie było mowy o żadnej prowizji. Warunek - obie osoby mają konto w Revolut. Przekaz dochodzi w kilka sekund...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...