Skocz do zawartości

Odmowa wizy Turystycznej


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Godzinę temu, adi4912 napisał:

To co mam zrobić żeby zwiększyć przywiązanie z krajem ?

Wziąć kredyt, kupić mieszkanie, zmienić pracę :D

A na poważnie to powinieneś być w stanie  przekonać konsula że masz w Polsce rodzinę, dziewczynę, pracę, szkołę... Cokolwiek do czego będziesz chciał wrócić. Oraz że po wizycie trwającej x czasu chcesz wrócić do kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy konsul oceni że nowa praca to jest większe przywiązanie z krajem. Pamiętaj, że on widzi w historii twoich starań, że poprzednio nie umiałeś wykazać odpowiednio dużego przywiązania z krajem. Młody kawaler, bez rodziny (żona, dzieci), bez kredytu hipotecznego, własnego mieszkania pochodzący z małej / średniej miejscowości to serio w jego oczach potencjalnie najlepszy kandydat na nielegalnego imigranta, który szuka sposobu jak nielegalnie podjąć pracę za oceanem. Jak jeszcze podczas poprzednich wizyt wspomniałeś, że masz znajomych / rodzinę i do tego w jakiś skupiskach polonijnych typu Chicago to ta informacja jest w twoich aktach. Poza tym idziesz na rozmowę z jakimś konkretnym planem wakacji? Typu Kalifornia / Newada / Arizona / Route 66? Czy idziesz z pomysłem chcę lecieć do Nowego Jorku / Chicago? To też ma wpływ na decyzję. Na jak długo chcesz lecieć tym razem? Jak długo deklarowałeś przy poprzednich dwóch wizytach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się  - nie ma formuły. Aczkolwiek fakt, że podrózujesz i wracasz wpływa na twoją korzyść. Dużo zależy od tego jak wypadniesz na rozmowie. Dwie odmowy w przeszłości niestety są w twoich aktach i świecą w komputerze konsulowi prosto w oczy jak lampka ostrzegawcza. Nie dyskwalifikują Ciebie na starcie, ale czynią konsula bardziej ostrożnym w ocenie faktów. Daj znać nam na forum jak ci poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...