Skocz do zawartości

Biały paszport, a koniec zielonej karty


pajok8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
jestem posiadaczem zielonej karty,   w tym roku kończy mi się jej ważność, jednak równocześnie, w te wakacje złożyłem podanie o biały paszport.  Czy w takim przypadku posiadanie białego paszportu pomimo  zakończenia ważności zielonej karty upoważnia mnie na wjazd do Stanów Zjednoczonych? Czy może muszę w tym roku złożyć podanie, i lecieć w wakacje do stanów (studiuję w Polsce), aby działać w celu odnowieniu GC ?

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To mam zieloną kartę 10 letnią, w marcu ma mi przyjść biały paszport, a w lipcu kończy mi się ważność zielonej karty.  I jakbym poleciał w lipcu, to raczej mnie nie wpuszczą, czy może biały paszport pozwoli na wlot nawet po zakończeniu ważności zielonej karty ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek o przedłużenie GC możesz złożyć 90 dni przed upływem ważności dotychczasowej. W kilka dni po złożeniu aplikacji dostaniesz z USCIS papier, który ma ważność 12 miesięcy i zastępuje GC do czasu otrzymania nowej. Sluzy również do przekraczania granicy USA przy wjeździe . To taka GC formatu A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...