Skocz do zawartości

Jak obecnie 2017r wygląda sprawa prawa jazdy w stanie Colorado - opis, doświadczenia i pomoc


Tomasz Jamka

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Jestem szczęśliwym posiadaczem prawa jazdy w stanie Colorado. Powie ktoś wielka rzecz :) ale... 

Ale nie jest to takie proste jak wszyscy mówili. Napotkałem wiele opinii - człowieku masz 15 lat prawko w Polsce zdasz za pierwszym razem. I owszem kiedyś tak było ale dziś wiele się zmieniło - niestety na gorsze. Więc może komuś pomoże mój post. 

Nie ma możliwości zdawania testów w języku polskim. (DMV Colorado Springs)

Można mieć tłumacza (i jeśli nie zdawał testów w ostatnim czasie to niestety niewiele podpowie). Języki są dwa: angielski i hiszpański ;) 

Jeśli ktoś myśli o prawo jazdy to ja zdałem tak:  

1) Testy - są dość szczegółowe i podchwytliwe. Nie zawsze odpowiedzi zgadzają się z logiką. Można zdawać 2 razy dziennie. (2-gi raz za opłatą) Ale nie ma problemu gdy się ich nauczysz TU : http://driving-tests.org  (trzeba wybrać odpowiedni stan)

2) Jazda - ja posiłkowałem się dwoma filmikami z Youtube (nie są z Colorado ale wszystko się dokładnie zgadzało) Jazdę można mieć tylko raz dziennie (Albo umawiamy się w DMV albo w szkole jazdy płacimy 40-50 $ i jest szybciej jak w DMV): 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, katlia napisał:

Napewno sie komus przyda. A teraz napisz troche o twoich pierwszych wrazeniach w Colorado Springs. 

Pierwsze wrażenia były już chwilę temu. Teraz przyleciałem mam nadzieję na dłuższy czas. Jak narazie bardzo pozytywnie odbieram US. Mam bardzo fajnych ludzi z którymi pracuję. Życie nauczyło mnie że czas najlepiej weryfikuje nasze odbieranie tego co nas otacza. Jak dla mnie jest OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...