Skocz do zawartości

loteria wizowa dv-2017


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 62
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia 8/10/2017 o 21:35, max710 napisał:

Mysle ze wlasnie po to bede skladal forme i290b, aby odwolac sie od ich decyzji i sprobowac otrzymac legalny status oraz wize F1. W odmowie do F1 napisali mi ze zlozylem wniosek i485 czyli mam zamiar zostac w USA na stale (mam taka intencje) a wiza studencka zostaje przyznana na jakis okres czasu (10 lat max?) i po tym terminie wroce do swojego kraju. Mniej wiecej tak to napisali.  

Hm... czytalam Pana wiadomosc. Nie czytalam wczesniej tematu, teraz tak pobierznie przeczytalam... zebym ja dobrze zrozumiala: mial Pan do tego prawnika? . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10/21/2017 o 20:11, max710 napisał:

Tak jak można bylo sie spodziewac, odpowiedz niestety odmowna. Przez niekompetentnego i nieuczciwego adwokata stracilem szanse na gc i moj pobyt jest nielegalny. Teraz zostaja mi dwie opcje? Siedziec nielegalnie i szukac dziewczyny(obywatelki usa) aby za jakis czas po slubie uzyskac GC lub powoli sie pakowac, wracac do pl i zapomniec o usa? Czy jest jeszcze jakas inna mozliwosc?

Znam co najmniej 10 takich samych spraw - sprawa o przedluzenie wizy badz zmiane statusu byla pending, w tzw. miedzyczasie aplikant skladal forme o legalizacje pobytu. Wszystkie sprawy, ktore znam skonczyly sie tak jak Pana. To jest jeden z nielicznych przypadkow, kiedy ja - ale to jest moja ocena typowo subiektywna - kieruje kogos do Polski. Dlaczego? Bo do momentu wyjazdu byles legalnie (toczyla sie sprawa o wize F), rezygnujesz z tejze wizy (bo opuszczasz Stany), ambasada wydaje wize imigracyjna. Nie ma konfliktu interesow - czyli wiza F (nieimigracyjna) nie wchodzi w konflikt z wiza imigracyjna (w tym przypadku z aplikacja o green card). U Pana 2 rzeczy sie wykluczaly. Prosze jeszcze podejsc do innych adwokatow aby na to spojrzeli, bo trudno mi cokolwiek powiedziec jesli nie zna sie sprawy do konca, ale generalnie tak to wyglada jak opisalam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...