Jump to content
Sign in to follow this  
Roscoe

Co robić będąc w 2 klasie liceum?

Recommended Posts

Witajcie,

Stoję przed wieloma ważnymi decyzjami - decyzjami, które wpłyną na całe moje dalsze życie. W skrócie chodzi o dopasowanie drogi mojej edukacji do życia w USA. Zacznę od początku:

Jestem teraz w 2 klasie Liceum. W przyszłości (oby jak najbliższej) chciałbym zamieszkać w New York. Byłem tam - zakochałem się w tym mieście, od tamtej pory chcę mieszkać właśnie tam. Chciałbym tam wyjechać i nie wracać - kolejne rozstanie z tym pięknym miejscem będzie zbyt bolesne :)

Nie wiem tylko co ze studiami, maturą itd. O studiach mam takie myślenie, że to tylko papier, dzięki któremu mam większe możliwości na rynku pracy. I dlatego wydaje mi się, że taki "papier" najłatwiej będzie zrobić w Polsce. Ale może się mylę? Gdybym pojechał na studia do USA, to po to, żeby już tam szybciej być, szybciej się ustawić.

Co tak naprawdę będą warte Polskie studia w USA? Bo np. ludzie jeżdżą na studia do USA, żeby łatwiej było dostać pracę w Polsce - a ja wracać nie zamierzam, więc czy mi się opłaci studiować w USA? Może właśnie lepiej w Polsce, żeby już mieć odbębnione? No ale co z wizą... Jeśli po Polskich studiach zostanę w USA nielegalnie, to Polskie studia do niczego się nie przydadzą. A po studiach w USA może przedłużę pobyt pracując u kogoś?

Jeśli bym miał studiować w USA - matura międzynarodowa, czy zwykła? Jakie certyfikaty są potrzebne, co zdawać? Oceny z mojego nędznego liceum mają jakieś znaczenie? :)

A może macie jakieś inne rady/pomysły co taki ktoś w liceum może robić, żeby zbliżyć się do swojej ziemi obiecanej - NY? :)

Guest

W07cf533ddb1d06350cf1ddb5942ef5ad.jpg

Google wymagania roznych Amerykanskich szkol.

Wiza studencka nie jest wiza stalego pobytu. Po szkole wracasz do Polski.

Starajac sie o wize studencka, musisz pokazac dowod ze stac cie na studia - czyli wykazac, ze masz 20,000$ - 50,000$. Na rok. Na wizie studenckiej nie mozesz podjac pracy.

Ty sobie sam pobytu po wizie studenckiej nie przedluzysz. Musisz byc osoba o wybitnych umiejetnosciach i wtedy to ewentualny pracodawca cie sponsoruje i pokrywa koszty.

Generalnie jak nie masz tyle kasy/ nie masz wyksztalcenia/rodziny w USA to nie masz szansy na staly pobyt w USA.

Chyba, ze wygrasz w loterii.

Najpierw (uzywajac wujka Google) poczytaj sobie o kosztach studiow w USA. Jezeli twoja rodzina ma przynajmniej $120,000 (licz na wiecej) to swietnie. Przyjezdzaj do USA na wizie studenckiej, potem szukaj albo sponsora na prace albo zone/meza zeby zostac dluzej w USA. 

Jezeli nie masz takieje sumy, to ucz sie w Polsce, przyjezdzaj do USA na Work and Travel, i potem probuj przyjechac na wizie pracowniczej sponsorowanej przez pracodawce.

Napiszę coś od siebie.

1. Choćbyś twierdził ,że jesteś najlepszy to i tak ćwicz ciągle angielski bo nigdy nie będzie perfekcyjny (tak sobie wmawiaj) w Polsce .Wiem ,ze byłeś , podejrzewam ,ze zaraz wyjedziesz mnie tutaj z tekstem ,że Ciebie nie znam i znasz perfekcyjnie angielski  .Ale uwierz mnie co innego przyjechać i chwilę posiedzieć a co innego osiąść tutaj na stałe.

2.Skończ studia w Polsce , przeprowadź rozpoznanie , które mogą być respektowane w Polsce. Jeżeli chcesz skończyć studia , które będą potrzebowały jakiś akredytacji , dodatkowych egzaminów to już teraz się sprawie +/- przyglądnij. Pewnie ulegną one zmianą ale nie aż tak.

3.Jeżeli masz taką możliwość to próbuj robić projekty/wolontariat dla podmiotów znajdujących się w USA.+ jak chcesz W&T

. Nawet jeżeli odwidzi się Tobie wyjazd lub będzie on niemożliwy to moje rady , pomogą tobie w staarcie w innym kraju a nawet w Polsce.

33 minuty temu, bright napisał:

Poprawcie mnie jeśli się mylę, oczekiwanie na wizę pracowniczą to minimum 6 lat?

Mylisz się i to bardzo.

33 minuty temu, bright napisał:

Poprawcie mnie jeśli się mylę, oczekiwanie na wizę pracowniczą to minimum 6 lat?

Mylisz sie.

żadne studia nie dadzą Ci pobytu tylko to co masz w głowie do tego doświadczenie. Mając coś zaczynasz sprzedawać się a wtedy moze ktoś będzie Tobą zainteresowany.

nauka w USA. Studia prestiżowe i kierunek czy tez mniej?,cena zależy tez od miejsca.