Jump to content
Sign in to follow this  
Roscoe

Co robić będąc w 2 klasie liceum?

Recommended Posts

Witajcie,

Stoję przed wieloma ważnymi decyzjami - decyzjami, które wpłyną na całe moje dalsze życie. W skrócie chodzi o dopasowanie drogi mojej edukacji do życia w USA. Zacznę od początku:

 

Jestem teraz w 2 klasie Liceum. W przyszłości (oby jak najbliższej) chciałbym zamieszkać w New York. Byłem tam - zakochałem się w tym mieście, od tamtej pory chcę mieszkać właśnie tam. Chciałbym tam wyjechać i nie wracać - kolejne rozstanie z tym pięknym miejscem będzie zbyt bolesne :)

Nie wiem tylko co ze studiami, maturą itd. O studiach mam takie myślenie, że to tylko papier, dzięki któremu mam większe możliwości na rynku pracy. I dlatego wydaje mi się, że taki "papier" najłatwiej będzie zrobić w Polsce. Ale może się mylę? Gdybym pojechał na studia do USA, to po to, żeby już tam szybciej być, szybciej się ustawić.

Co tak naprawdę będą warte Polskie studia w USA? Bo np. ludzie jeżdżą na studia do USA, żeby łatwiej było dostać pracę w Polsce - a ja wracać nie zamierzam, więc czy mi się opłaci studiować w USA? Może właśnie lepiej w Polsce, żeby już mieć odbębnione? No ale co z wizą... Jeśli po Polskich studiach zostanę w USA nielegalnie, to Polskie studia do niczego się nie przydadzą. A po studiach w USA może przedłużę pobyt pracując u kogoś?


Jeśli bym miał studiować w USA - matura międzynarodowa, czy zwykła? Jakie certyfikaty są potrzebne, co zdawać? Oceny z mojego nędznego liceum mają jakieś znaczenie? :)

A może macie jakieś inne rady/pomysły co taki ktoś w liceum może robić, żeby zbliżyć się do swojej ziemi obiecanej - NY? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest

W07cf533ddb1d06350cf1ddb5942ef5ad.jpg

 

Google wymagania roznych Amerykanskich szkol.

Wiza studencka nie jest wiza stalego pobytu. Po szkole wracasz do Polski.

Starajac sie o wize studencka, musisz pokazac dowod ze stac cie na studia - czyli wykazac, ze masz 20,000$ - 50,000$. Na rok. Na wizie studenckiej nie mozesz podjac pracy.

Ty sobie sam pobytu po wizie studenckiej nie przedluzysz. Musisz byc osoba o wybitnych umiejetnosciach i wtedy to ewentualny pracodawca cie sponsoruje i pokrywa koszty.

Generalnie jak nie masz tyle kasy/ nie masz wyksztalcenia/rodziny w USA to nie masz szansy na staly pobyt w USA.

Chyba, ze wygrasz w loterii.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpierw (uzywajac wujka Google) poczytaj sobie o kosztach studiow w USA. Jezeli twoja rodzina ma przynajmniej $120,000 (licz na wiecej) to swietnie. Przyjezdzaj do USA na wizie studenckiej, potem szukaj albo sponsora na prace albo zone/meza zeby zostac dluzej w USA. 

Jezeli nie masz takieje sumy, to ucz sie w Polsce, przyjezdzaj do USA na Work and Travel, i potem probuj przyjechac na wizie pracowniczej sponsorowanej przez pracodawce.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napiszę coś od siebie.

1. Choćbyś twierdził ,że jesteś najlepszy to i tak ćwicz ciągle angielski bo nigdy nie będzie perfekcyjny (tak sobie wmawiaj) w Polsce .Wiem ,ze byłeś , podejrzewam ,ze zaraz wyjedziesz mnie tutaj z tekstem ,że Ciebie nie znam i znasz perfekcyjnie angielski  .Ale uwierz mnie co innego przyjechać i chwilę posiedzieć a co innego osiąść tutaj na stałe.

2.Skończ studia w Polsce , przeprowadź rozpoznanie , które mogą być respektowane w Polsce. Jeżeli chcesz skończyć studia , które będą potrzebowały jakiś akredytacji , dodatkowych egzaminów to już teraz się sprawie +/- przyglądnij. Pewnie ulegną one zmianą ale nie aż tak.

3.Jeżeli masz taką możliwość to próbuj robić projekty/wolontariat dla podmiotów znajdujących się w USA.+ jak chcesz W&T

. Nawet jeżeli odwidzi się Tobie wyjazd lub będzie on niemożliwy to moje rady , pomogą tobie w staarcie w innym kraju a nawet w Polsce.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

33 minuty temu, bright napisał:

Poprawcie mnie jeśli się mylę, oczekiwanie na wizę pracowniczą to minimum 6 lat?

Mylisz się i to bardzo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minuty temu, bright napisał:

Poprawcie mnie jeśli się mylę, oczekiwanie na wizę pracowniczą to minimum 6 lat?

Mylisz sie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

żadne studia nie dadzą Ci pobytu tylko to co masz w głowie do tego doświadczenie. Mając coś zaczynasz sprzedawać się a wtedy moze ktoś będzie Tobą zainteresowany.

nauka w USA. Studia prestiżowe i kierunek czy tez mniej?,cena zależy tez od miejsca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...