Skocz do zawartości

Philadelphia Szkoła Dla Dziecka


Tomasz.P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i Serdecznie Pozdrawiam Wszystkich.

Szanowni Koledzy i Koleżanki z Forum.

Bardzo bym chciał zasięgnąć waszej porady i opini na temat Szkoły dla Dziecka w Philadelphi.
Na początek może przedstawię całą sytuację.
A więc tak,Żona została wylosowana w Loteri Wizowej a wraz z nią ja i córka,jako Rodzina.
Żona poleciała pierwsza w Lutym ja z dzieckiem,ze względu na Szkołe, dolecimy do niej na poczatku Maja tego roku.
Załatwiłem w Szkole z Panią Dyrektor iż córka zakonczy wcześniej rok szkolny w Maju.
I tu jest moja Zagwozdka tzn czy w Philadelphi są jakieś Szkoły Polsko-Amerykańskie dla dzieci,czy tylko Polskie wekendowe.
Córka ma 7 lat jest to jeszcze małe dziecko Angielski zna tyle co z lekcji,boję się że nie da rady na tak diametralną zmianę
sytuacji.
Moje obawy są podyktowanę tym iz ja jako dorosły Facet parenaście lat temu w Angli przystepujac do Szkoły Brytyjskiej 
poległem na pierwszych dwóch lekcjach gdzie wszystko było po Angielsku a ja ni w ząb języka hehehe.
Bardzo proszę o jakieś porady.
Za każda pomoc będę bardzo wdzięczny
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj posty osob, ktore wyjechaly z dziecmi w podobnym wieku do USA. Jak sie nie myle to daisy1 emigrowala z dzieciakami jakos w wieku szkolnym i z tego co pisze, to swietnie daja sobie rade. Jak macie zamiar zostac w USA to i tak dziecko bedzie musialo sie predzej czy pozniej nauczyc jezyka. Czemu od razu nie rzucic jej na gleboka wode ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

My wylatujemy 13 czerwca też do Philadephi. Na początek lądujemy w dzielnicy Port Richmond. Jest tam dobra prywatna katolicka szkoła do której zamierzamy posłać naszego 12-to latka. Z tego co słyszałam dzieci bez dużej znajomości języka po 3-4 miesiącach łapią angielski w locie. Poza tym są w szkołach specjalne zajęcia językowe pomagające dzieciom nie anglojęzycznym na szybką aklimatyzację i podciągnięcie się w angielskim. Tomasz.P a wy gdzie lądujecie w Pholadephi? Może będziemy sąsiadami :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...