Skocz do zawartości

Będziemy z mężem starać się o wizę - jakie mamy szanse?


Rekomendowane odpowiedzi

Chcemy jechać na wakacje do Kalifornii i okolic. Los Angeles, San Francisco, Yosemite, Wielki Kanion itd. chcielibyśmy być tam mniej więcej miesiąc, żeby zwiedzić wszystko na spokojnie i nie spieszyć się. Oboje jesteśmy studentami. Ostatni roku studiów, ja do tego chodzę jeszcze do szkoły, która będzie trwać do czerwca 2018. Pracuję w szkole, ale zarabiam mało - 1600 zł netto. Mąż nie pracuje, ale będzie miał umowę o dzieło z uczelnią na skonstruowanie maszyny dla firmy. Obawiam się, czy mamy szanse dostać wizę? Ponad to mamy także wysokie stypendium, łącznie ponad 3000 zł, ale chyba tego nie wpisuje się we winsoku? Na wyjazd oszczędzaliśmy od dawna, więc mamy fundusze. Poza tym prowadzimy bloga podróżniczego, będziemy mieć patronów medialnych wyjazdu i być może jakiś drobnych sponsorów - firmy, dla reklamy. Czy o tym powinniśmy wspominać? Mamy konkretny plan podróży, dzien po dniu nawet :)

Jeszcze jedna kwestia mnie martwi. Trzeba we wnisoku wpisać wszystkie miejsca pracy. Pomiędzy licznymi miejscami pracy w Polsce, dwa razy byliśmy pracować w Niemczech, na wakacjach - żeby sobie dorobić, zarobić na ślub. Mąż w sumie tylko tam pracował w czasie studiów. Czy możemy przez pracę za granicą nie dostać wizy? 

Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci tu dokładnie nie powie jakie masz szanse. Pewnie 50/50. Jest dużo argumentów żebyś nie wracała już do kraju więc najważniejsze jakie wrażenie zrobicie na konsulu. Z dobrze płatną pracą i długim stażem w niej, szanse są o wiele większe. 

Ps. Jak możesz to podeślij jakiś link do tej objazdówki też wybieram się na zachodnie wybrzeże i właśnie układam podobny plan. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sluchajcie ludzi ,którzy piszą wam, ze macie 95% szans bo to bezsensu. Najwazniejsze jak przedstawicie sie przed konsulem, trzeba odpowiadac tylko na temat jaki was pyta nic więcej i starać się nie denerwować bo pomyśli ze cos kombinujecie ;D aaa i bedziecie musieli jakoś udowodnić silny związek z Pl.  ja jestem świeżo po rozmowie a nie dostałem a też mam stałą pracę i wgl ale coś poszło nie tak pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kontrol napisał:

Nie chcę tutaj namawiać do kłamstwa we wniosku ale jeśli masz stałą pracę od kilu lat (min. 2) zarobki ok 2000zł i nie masz nikogo nielegalnie w stanach to szansa na dostanie wizy to 99%. Wystarczy tylko mądrze wypisać wniosek.

To widocznie ja byłem w tych 1% a nawet zarobki mam większe ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...